platforma blogowa portalu głos koszaliński

23. Płytowa Giełda GraMuzyka w Koszalinie już 15 lutego 2020

Płytowa Giełda GraMuzyka powoli staje się imprezą… międzynarodową! Chęć udziału po raz pierwszy zgłosił sprzedawca ze Szwecji. W wydarzeniu regularnie bierze też udział Duńczyk. I wielu wystawców z całej Polski.

fot. Mariusz Rodziewicz

Zgłoszenie od wystawcy z południa Szwecji dotarło kilkanaście dni temu. Zamierza przywieźć do Koszalina między 500, a 1.000 winyli przede wszystkim z muzyką heavy metalową, punkiem oraz rockiem od lat 50-tych do 90-tych. Przykładowe tytuły, które znajdą się na jego stoisku można znaleźć na wydarzeniu na Facebooku. Wystarczy wejść na profil organizatora: facebook.com/GraMuzykaBlog. Są tu wymienione wszyscy inni sprzedawcy, którzy pojawią się w sobotę 15 lutego w godz. 11-14 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

Jest ich kilkunastu i w sumie będą mieli ponad 8 tysięcy tytułów. Większość to winyle, ale nie zabraknie także i CD. A na nich niemal wszystko – od muzyki klasycznej i jazzu, przez pop, funk, soul, elektronikę i reggae, po rock i najbardziej ekstremalne odmiany metalu i grind core’a. Każdy powinien więc znaleźć coś dla siebie.

Co ważne, giełda jest nie tylko okazją do zrobienia muzycznych zakupów i uzupełnienia swojej płytoteki o kolejne tytuły, ale to też możliwość wymienienia się doświadczeniami z innymi kolekcjonerami. Przychodzą tu bowiem posiadacze olbrzymich zasobów płytowych, którzy budują je od dziesiątek lat. Z drugiej strony są i tacy, którzy swoją przygodę ze słuchaniem muzyki z nośników fizycznych dopiero zaczynają. I każdy czuje się tu dobrze! Zapraszamy!

autor: Mariusz Rodziewicz

Komentowanie wpisu jest wyłączone.