platforma blogowa portalu głos koszaliński

Magiczny ruch, czyli koszalińscy muzycy dzieciom

Magiczny ruch i sercem trafiasz prosto w punkt. Od Ciebie moc przenika wprost jak z nieba grom. Odwracasz się, lecz w głowie wciąż pulsuje myśl magicznych serc. Ta magia właśnie w Tobie jest – to słowa refrenu utworu, za którym stoi kilkunastu muzyków z Koszalina.

Piosenka zatytułowana „Magiczny ruch” swoją premierę miała 22 marca. Tego dnia o godz. 18 w serwisie YouTube pojawił się klip do utworu, który jest hymnem Fundacji Pomocy Dzieciom „Magia”. Zanim jednak ujrzał on światło dzienne minęło kilka miesięcy przygotowań.

Pomysł wyszedł od Michała Goldfarba, gitarzysty zespołu Woodland Spirit. Zarówno on, jak i zespół, w którym gra, znany jest w Koszalinie i okolicach z chęci niesienia bezinteresownej pomocy. Chętnie biorą udział w akcjach i koncertach charytatywnych, nawet wspólnie z fundacją „Magia” stworzyli „Magię rocka”, czyli koncerty (do tej pory odbyły się takie dwa – w 2017 i 2018 roku) , podczas których zbierane zbierane były pieniądze na potrzebujące, chore dzieci. – Pomysł stworzenia projektu „Koszalińscy muzycy dzieciom”, którego celem było stworzenie tego hymnu, zrodził się w mojej głowie w październiku 2018 roku – opowiada Michał Goldfarb. – Autorem tekstu jest Henryk Rogoziński z zespołu Bacteryazz. Pierwszą wersję muzyki skomponował Wojciech Jaśkiewicz. Ostatecznie utwór został zmodyfikowany przez gitarzystę Adriana Rozenkiewicza i basistę Henryka Rogozińskiego.

Oprócz wymienionych muzyków za instrumentami w studiu zasiedli także: perkusista Filip Skaziński (który grał m.in. w zespole Who Is Who, a obecnie bębni w Kaboom!) oraz Wiktor Jary na skrzypcach (z Jalee i Woodland Spirit).

Oczywiście utwór nie byłby pełny bez wokalistów i wokalistek. Za mikrofonem w studiu koncertowo-nagraniowym im. Czesława Niemena w Radiu Koszalin (zostało udostępnione muzykom nieodpłatnie) stanęło aż osiem osób! I nie możemy ich teraz nie wymienić. Za wokale żeńskieodpowiadają Ania Mural, Klaudia Wieczorek, Jola Tubielewicz i Michalina Olszewska. Z kolei mężczyźni, którzy zaśpiewali w „Magicznym ruchu” to: Patryk Dżaman, Remigiusz Mickey Błaszków, Radosław Czerwiński i Mariusz Puszczewicz. Całość dopełnił dziecięcy chórek w składzie: Kacper Krężołek, Matylda Kruk, Franciszek Kurkowski, Antoni Marecki, Damian Winnicki.

Każdy z nich miał do zaśpiewania swój fragment zwrotki i refren. – Wraz z nimi chcieliśmy zachować odpowiedni klimat rockowy piosenki. Z drugiej strony osiągnąć kompromis, połączyć mocne elektryczne gitary, z delikatnym pianinem i skrzypcami. Mam nadzieję, że udało nam się osiągnąć cel – stwierdza pomysłodawca.

Jak wyglądała rekrutacja głosów? – Fakt, że odezwałem się do tych, a nie innych osób, nie był przypadkiem – wspomina Michał Goldfarb. – Zależało mi na tym, żeby to było szczere, więc zacząłem dzwonić, pisać do ludzi, którzy już brali udział w charytatywnych akcjach.

Potwierdza to Radosław Czerwiński, muzyk i wokalista, który na przestrzeni lat udzielał się w wielu muzycznych projektach. – Zadzwonił Michał, opowiedział jaki jest pomysł, wspominał o udziale wielu koszalińskich muzyków, akcji charytatywnej itd. W charytatywne akcje staram się wchodzić raczej bez mrugnięcia okiem. Dodatkowo poczułem się wyróżniony. Michał wspomniał, że „zależy mu na tym, abym wziął udział w projekcie”. No i tu mnie miał już na 100 procent – opowiada wokalista. – W radiu panowała świetna atmosfera . Fajne było to, że już parę osób swoje wokale nagrało i przez to mi było łatwiej – dodaje .

– To fantastyczny projekt – nie ukrywa także Mariusz Puszczewicz. – Chociaż przyznam, że nie przypuszczałem (podejrzewam, że jak większość), że będzie to aż dobry projekt, zarówno pod kątem muzycznym, tekstowym, jak i osobowym. Wierzę, że potencjał tego numeru przyniesie wiele dobrego fundacji a przede wszystkim dzieciom, bo o nie chodzi tutaj przede wszystkim.

I jest na to olbrzymia szansa. Mówi o tym Michał Goldfarb: – Po premierze zadzwonił do mnie prowadzący bloga GraMuzyka i zachęcił do stworzenia płyty składanki, którą otwierałby właśnie „Magiczny ruch”. Dochód z jej sprzedaży miałby trafiać oczywiście na cele charytatywne. Już zaczynamy prace nad jej stworzeniem. Miałyby się na niej znaleźć utwory zespołów i muzyków, którzy zaangażowali się w stworzenie hymnu.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz77@gmail.com

Komentowanie wpisu jest wyłączone.