platforma blogowa portalu głos koszaliński

Tysiące winyli i płyt CD w Koszalinie na Płytowej Giełdzie GraMuzyka od 5 złotych!

Już w sobotę 1 grudnia w klubie Jazzburgercafe w Koszalinie odbędzie się kolejna płytowa giełda. W godz. 11-14 będzie można kupić, sprzedać, bądź wymienić się muzyką na fizycznych nośnikach.


Płytowa Giełda GraMuzyka, która w mieście organizowana jest od marca 2015 roku przyciąga rzesze kolekcjonerów, kupujących i sprzedawców nie tylko z Koszalina, ale z całego Pomorza i nie tylko. Sprzedający chwalą imprezę za miłą atmosferę, kupujący – za olbrzymi wybór płyt (zarówno winyli, jak i CD) i przystępne ceny.

Także i tym razem można liczyć i na atmosferę sprzyjającą wymianie muzycznych doświadczeń, i na stoły uginające się pod ciężarem krążków. Obecność na giełdzie zapowiedziało kilkunastu wystawców, którzy szykują dla kupujących płytowe ciekawostki.

 

Jeden z kolekcjonerów ze Szczecina przywiezie około 1000 winyli z przeróżną muzyką i obiecał, że przygotuje specjalny karton, w którym znajdą się płyty już za 5 złotych. Będzie wśród nich zapewne pop, rock, trochę jazzu. Podobne skrzynki z tanimi winylami przywozi również wystawca z Trójmiasta, który na swoim stoisku będzie miał około 1200 czarnych krążków.

 

Wśród kupujących znany jest też sprzedawca pochodzący z Danii mieszkający obecnie w Szczecinie. Wielu chwali go za świetny, różnorodny wybór muzyki na winylach w przystępnych cenach. Wystawca poinformował nas, że przywiezie około 700 płyt, a 300 z nich to nowe tytuły, które udało mu się przywieźć z zagranicy.

Zresztą na każdym stoisku będzie można trafić na promocyjne ceny, choć oczywiście trzeba się liczyć, że za wiele tytułów trzeba będzie zapłacić kilkadziesiąt złotych.

A co z płytami CD? Tych oczywiście także nie zabraknie. Będzie można na nich znaleźć niemal każdy gatunek muzyczny. Co ważne będzie kilka premier. Wśród nich najnowszy album pochodzącego z Koszalina Kamila Piotrowicza, pianisty jazzowego, który wydał właśnie płytę „Product Placement”. Po raz pierwszy na giełdzie będzie można też kupić album z muzyką Macieja Trembowieckiego z Koszalina, który kilka lat temu skomponował muzykę do filmu „Nosferatu” z 1922 roku.

Ponadto będzie można też kupić sporo innej muzyki z Koszalina: rocka, metalu i hip-hopu. Na płytach m.in. gitarowe Who Is Who, Oil Stains, Pampeluna, Tetmayer, Bacteryazz, Betrayer, Kaboom! (zostały już ostatnie egzemplarze), a z rapu ostatnia płyta Mroka „Fantazje” i wcześniejsze albumy, Voom, B.A.D., Zolen i inni.

 

To wszystko na stoisku GraMuzyka, gdzie będzie można kupić również ekstremalne metalowe dźwięki z niezależnych wytwórni: Arachnophobia Records, Godz ov War, Putrid Cult, Mythrone Promotion, Defense Records, Selfmadegod, Mad Lion, Metal Age, Punishment 18. Po raz pierwszy będzie można również płyty grindcore’owej wytwórni EveryDayHate oraz death metalowej Deformeathing. Osobiście pojawi się także wydawca z Koszalina – The Child With No Name ze swoimi płytami i winylami z grindcore’m, noisecore’m i death metalem.

Będzie więc w czym wybierać, a Mikołajki i gwiazdka już wkrótce. A czy jest coś lepszego, niż muzyczny prezent? Dla kolekcjonera, miłośnika muzyki odpowiedź jest prosta.

Zapraszamy!

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz77@gmail.com

Komentowanie wpisu jest wyłączone.