platforma blogowa portalu głos koszaliński

18. Płytowa Giełda GraMuzyka w Koszalinie już 1 grudnia 2018

Choć do 1 grudnia 2018 zostało jeszcze sporo czasu, to już teraz warto zaplanować sobie tego dnia wolne na przynajmniej kilka godzin. W koszalińskim klubie Jazzburgercafe odbędzie się bowiem 18. edycja Płytowej Giełdy GraMuzyka.

Termin imprezy nie jest przypadkowy, kilka dni później są Mikołajki, czyli czas sprawiania sobie podarunków. A czy jest coś lepszego, niż prezent w postaci ulubionej płyty? Dla miłośnika muzyki odpowiedź jest oczywista.

Warto więc pojawić się w klubie Jazzburgercafe 1 grudnia w godz. 11 -14, by wybrać coś ciekawego do słuchania dla swoich bliskich. Nie tylko na Mikołajki, ale i pod choinkę. A będzie w czym wybierać. Tradycyjnie już bowiem na giełdzie pojawi się co najmniej kilkunastu wystawców, a na ich stoskach kilka tysięcy płyt winylowych i CD.

Swoją obecność zapowiedzieli już stali wystawcy z całego Pomorza: od Szczecina, przez Kołobrzeg i Koszalin po Trójmiasto. Będzie także wystawca z Poznania, który po ostatniej imprezie postanowił, że przyjedzie znowu ze swoim wyładowanym po brzegi winylami autem.

Na winylach tych będzie można znaleźć klasyczne albumy z rockiem z lat 60-tych i 70-tych, a wśród nich m.in. The Beatles, The Rolling Stones, Pink Floyd. Znajdą się i starzy dobrzy jazzmani, jak choćby Dizzie Gillespie, Miles Davis, czy John Coltrane. Na stoiskach można też znaleźć albumy z serii Polish Jazz.

A skoro już przy jazzie jesteśmy, to możemy już zdradzić, że podczas najbliższej giełdy będzie można kupić „Product Placement” – najnowszą płytę zespołu Kamila Piotrowicza, pianisty z Koszalina. Dostępna będzie na stoisku GraMuzyka, czyli organizatora wydarzenia. Będą także płyty innych koszalińskich zespołów: rockowych, metalowych (Oil Stains, Bacteryazz, Betrayer, Pampeluna, Who Is Who, Kaboom!) i hip-hopowych (Mroku. B.A.D., Zolen, Voom).

Ponadto około 300 tytułów z niezależnych wytwórni metalowych: Arachnophobia Records, Godz ov War, Putrid Cult, Mythrone Promotion, Defense Records, Selfmadegod, Mad Lion, Metal Age, Punishment 18.

Po raz pierwszy mają się pojawić także płyty grindcore’owej wytwórni EveryDayHate. Osobiście pojawi się także wydawca z Koszalina – The Child With No Name ze swoimi płytami i winylami z grindcore’m, noisecore’m i death metalem.

Jeśli nie przepadacie za tymi gatunkami, to nie martwcie się – na stoiskach znajdziecie także i inną muzykę. Spokojnie można podczas giełdy upolować ciekawą klasykę, pop, czy elektronikę. I, co ważne, najczęściej w przystępnych cenach.

Na kupujących czekać będzie także specjalny prezent: składanka „Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 4” z utworami nie istniejących już zespołów z Koszalina. Jeśli nie posiadacie poprzednich części – one także będą do zdobycia. Wystarczy zrobić zakupy u dowolnego wystawcy i zgłosić się po gratis do organizatora, czyli na stoisko GraMuzyka.

Zapraszamy!

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz77@gmail.com

Komentowanie wpisu jest wyłączone.