platforma blogowa portalu głos koszaliński

NASA Breaks, czyli akcja charytatywna dla małego Maciusia. Już 28 września w Koszalinie

Jeżeli jesteś miłośnikiem szeroko pojętej kultury hip-hopowej, chcesz poznać jej elementy i przy okazji pomóc,to koniecznie przyjdź w piątek 28 września 2018 r. do klubu Jazzburgercafe w Koszalinie.

Podczas imprezy w Jazzburgercafe będzie można kupić m.in. płytę składankę „V.A. NASA Breaks!”. Na zdjęciu jeden z jej współautorów DJ Lesio

Właśnie tego dnia zorganizowana zostanie wyjątkowa impreza NASA Breaks!, której celem jest świetna zabawa dla dzieci i dorosłych oraz pomoc.

Zbiórka dla Maciusia
Podczas wydarzenia zbierane będą pieniądze na leczenie i rehabilitację małego, niewiele ponad dwuletniego Maciusia Grzybowskiego, który zmaga się z ciężką chorobą – padaczką lekooporną. Kiedy około 14 miesięcy temu w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie przeszedł poważną operację, wycięty został guz w główce – dysplazja, jednak napady padaczkowe wróciły.

 

– Maciuś przyjmuje leki, które niestety nie chcą działać i ciągle walczy z padaczką – przyznaje Marcin Grzybowski, tata chłopca, który jest tancerzem i instruktorem tańca break dance. Stąd też pomysł, aby akcja zbiórki pieniędzy na kosztowne leki i rehabilitację małego Maciusia była związana z hip-hopem. Impreza, która 28 września odbędzie się w gościnnych progach Jazzburgrcafe – i jeśli pogoda na to pozwoli także przed klubem – zostanie podzielona na dwie części.

 

Dla dzieci i dorosłych
Pierwsza zacznie się już o godz. 16 i mile widziani są tu dorośli, młodzież, rodzice wraz z dziećmi. Podczas swego rodzaju pikniku będzie można zapoznać się z różnymi elementami kultury hip-hopowej: DJ-ingiem, sztuką graffiti, tańcem break dance.

Wiadomo już, że za wrzutkę do puszki będzie można spróbować trudnej sztuki skreczu na gramofonie, dzieci będą mogły zapoznać się z graffiti i pomalować specjalnie przygotowane wzory / malowanki. A kto wie, być może uda się także spróbować zrobić wzór z pomocą farby w sprayu. Wszystko za wrzutkę do puszki.

 

Break dance i gramofony
Planowana jest też krótka lekcja podstawowych ruchów break dance oraz pokaz tego tańca. Z kolei DJ-e zaprezentują co można wycisnąć z gramofonu podczas bitwy na cuty i skrecze.

Stanie też stoisko, na którym będzie można kupić m.in. płyty „V.A. NASA Breaks!” z muzyką dedykowaną do tańca break dance przygotowaną przez pięciu DJ-ów (Zaju, WeeDJet, Kostek, Lesio, Konkret), kubki i koszulki z logo NASA Family, a także inne gadżety. W takim klimacie będzie można pobawić się do około godz. 19.

 

Będzie tanecznie
Kolejna część, już dla dorosłych, rozpocznie się późnym wieczorem i potrwa całą noc. W tej części będzie można się wyszaleć na parkiecie przy muzyce w klimacie hip-hop / funky. O dobrą muzykę zadbają DJ-e Kostek (który jest pomysłodawcą imprezy) oraz Zaju i WeeDJet.

 

DJ Kostek to postać znana w światku hip-hopowym. Współpracował z najlepszymi raperami w Polsce. Jego skrecze można usłyszeć m.in. na płytach takich wykonawców, jak O.S.T.R., Don Guralesko, Pih, Slums Attack, Killaz Group. Był też DJ-em w metalowym zespole Sweet Noise.

 

Jeśli więc lubicie się dobrze bawić i przy okazji chcecie wesprzeć akcję charytatywną, to koniecznie wpadajcie 28 września do klubu Jazzburgercafe. Zapraszają współorganizatorzy akcji – blog muzyczny GraMuzyka oraz MostBlunted, czyli grupa ludzi zaangażowanych i kreatywnych.

 

Kolejne szczegóły imprezy już wkrótce!

 

autor: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz77@gmail.com

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.