platforma blogowa portalu głos koszaliński

17. Płytowa Giełda GraMuzyka zaprasza do klubu Jazzburgercafe w Koszalinie

Już 22 września 2018 r. w godzinach 11-14 koszaliński klub Jazzburgercafe pełny będzie wystawców z winylami, płytami CD i kasetami. Kolekcjonerzy będą mieli w czym wybierać.

fot. Radek Koleśnik

Płytowa Giełda GraMuzyka / fot. Radek Koleśnik

Kolejna, 17. już edycja Płytowej Giełdy GraMuzyka zbliża się wielkimi krokami. Uczestnicy jak zwykle mogą liczyć na ogromny wybór płyt oraz muzyczny prezent.
Płytowa Giełda GraMuzyka w Koszalinie ma już ponad trzyletnią tradycję. Od 28 marca 2015 roku odbyło się już 16 edycji imprezy, która została doceniona przez kapitułę Made In Koszalin, jej organizator otrzymał także Nagrodę Prezydenta Koszalina w Dziedzinie Kultury m.in. za promowanie regionalnych zespołów.

 

Podczas kolejnych giełd uczestnicy dostawali składanki „Z archiwum koszalińskiego rocka” z utworwami nieistniejących grup, które działały w mieście. Taki prezent będzie można dostać również podczas 17. giełdy, która już w sobotę 22 września odbędzie się w klubie Jazzburgercafe. Na czwartej części składanki znajdą się piosenki kilkunastu zespołów, a wśród nich kompozycje pamiętające koniec lat 70-tych i początek 80-tych! Kompilację dostaną ci, którzy zrobią jakiekolwiek zakupy na dowolnym stoisku podczas giełdy. Do odbioru będą na stoisku bloga GraMuzyka, który jest organizatorem imprezy.

 

Warto na nie zajrzeć, bo będzie tam można znaleźć płyty wielu koszalińskich zespołów. Nie zabraknie premier i nowości, jak choćby nowych płyt rockowych zespołów Kaboom! i Tetmayer, a także hip-hopowego albumu „Daję słowo” trio Benek / Mahyn / DJ Zaju. Pojawić ma się również Mroku ze swoją najnowszą płytą „Fantazja”. Oprócz tego do kupienia będą albumy Betrayera, Pampeluny, Oil Stains, Bacteryazz, Who Is Who, Gdzie Cikwiaty, Othis, Common Tones i innych koszalińskich grup. Na fanów ekstremalnych brzmień czekać będą także płyty z niezależnych wydawnictw: Godz ov War, Defense, Punishment 18, Selfmadegod, Metal Age, Pagan Records, Arachnophobia Records i innych.

 

W sumie na giełdzie na kilkunastu stoiskach będzie można znaleźć około 7 tysięcy winyli, około tysiąc płyt CD. Wystawcy mają mieć również kasety. A na tych wszystkich nośnikach niemal każdy gatunek muzyczny: muzyka poważna, jazz, pop, elektronika, hip-hop, punk, rock oraz metal. Będzie więc w czym wybierać i – co ważne – wiele płyt można kupić w przystępnych cenach, choć i zdarzają się muzyczne „białe kruki” warte kilkadziesiąt albo i kilkaset złotych. Zapraszamy!

 

A ci, którzy są głodni dźwięków na żywo, niech koniecznie zajrzą do klubu także tego samego dnia wieczorem. Wystąpi tu bowiem znany raper Kali, który promuje właśnie swoją ostatnią płytę „V8T”, na której znalazło się 14 premierowych, nowoczesnych utworów. Bilety na koncert można kupić w klubie, a także w sklepie muzycznym Gram oraz studiu Kameleon Tattoo.

 

autor: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz77@gmail.com

Komentowanie wpisu jest wyłączone.