platforma blogowa portalu głos koszaliński

Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 4. Vanitas

“Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 4” to płyta – kompilacja utworów nie istniejących już zespołów rockowych i metalowych z Koszalina. Płyta będzie miała swoją premierę 22 września 2018 roku podczas 17. Płytowej Giełdy GraMuzyka w klubie Jazzburgercafe w Koszalinie. Album będzie dodawany jako gratis do zakupów zrobionych podczas giełdy. Na składance znajdziecie utwór zespołu Vanitas.

Skład: Kacper Rogoziński gitara/wokal; Wojciech Wołkanowski – bass; Kamil Piotrowicz – klawisze; Krystian Łobas – gitara; Marcin Stachowski – perkusja/teksty.

Zespół powstał w kwietniu 2008 roku w sali prób CK105. Inicjatywa powstała w głowach Żanety Kicińskiej (perkusja) i Kacpra Rogozińskiego (git/voc). Po prostu znudziło nam się w szkole muzycznej słuchać o Mozarcie i chcieliśmy spróbować czegoś innego. Tak trafiliśmy do salki prób, gdzie udało nam się „złowić” Krystiana Łobasa (git) i Pawła Aziukiewicza (bass).

 

Konstruując w zabójczym tempie kilka utworów zagraliśmy pierwsze koncerty w Graalu i Zaciszu. Po jakimś czasie opuściła nas Żaneta, potem Paweł podbijając świat gdzieś indziej, na miejsce perkusji wskoczył do nas Marcin Stachowski (odpowiedzialny również za teksty) Wojciech Wołkanowski bass i Kamil Piotrowicz – klawisze i tak skrystalizował się cały skład…

 

Inspiracje muzyczne względem harmonii czerpaliśmy z muzyki poważnej, względem brzmienia z szeroko pojętej muzyki rockowej. W dużej większości koncertowaliśmy lokalnie chociaż zdarzył się wypad do Niemiec jak i kilku większych miast w Polsce. Rozstaliśmy się hmm? jakoś w 2012 roku podążając każdy własną ścieżką….

 

***

Komentowanie wpisu jest wyłączone.