platforma blogowa portalu głos koszaliński

Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 4. Post Mortem

“Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 4” to płyta – kompilacja utworów nie istniejących już zespołów rockowych i metalowych z Koszalina. Płyta będzie miała swoją premierę 22 września 2018 roku podczas 17. Płytowej Giełdy GraMuzyka w klubie Jazzburgercafe w Koszalinie. Album będzie dodawany jako gratis do zakupów zrobionych podczas giełdy. Na składance znajdziecie m.in. utwór zespołu Post Mortem.

Archiwum Głosu Pomorza

 

Zespół Post Mortem rozpoczął działalność w 1992 roku w składzie: Tomasz Proć (gitara solowa), Arkadiusz Łapucha (gitara, vocal), Maciej Murawski (perkusja) i Krzysztof Wilczek (bas).

 

Początkowo próby odbywały się w garażu na ulicy Emilii Gierczak w Koszalinie. Ze względu na braki sprzętowe był to okres trudny, ale jednocześnie radosny. A to dzięki swobodzie, jaką daje posiadanie własnego, niezależnego „studia”, nawet jeśli jest to miejsce, w którym zazwyczaj trzyma się samochód. Potrzeba rozwoju popchnęła jednak zespół do szukania bardziej odpowiedniego do tego miejsca.

 

I tak, w okresie działalności Post Mortem odbywał próby w klubach osiedlowych: Bałtyk, Na Pięterku i wreszcie w Młodzieżowym Domu Kultury (dzisiejsze CK 105). Wśród instruktorów pracujących z kapelą, na szczególne uznanie
zasługuje Jacek Barzycki, którego wkład w rozwój twórczy zespołu jest nieoceniony. Ciekawym epizodem w historii zespołu był koncert w koszalińskim Zakładzie Karnym. W jakiś sposób został on zorganizowany przez klub AA (do którego członkowie kapeli wówczas nie należeli). Mimo, że przy dźwiękach coverów takich zespołów jak Nirvana, Armia, czy Proletaryat więźniowie spokojnie siedzieli na krzesłach (pod czujnym okiem strażników), to widać było, że chłoną muzykę niemal wszystkimi zmysłami.

 

Post Mortem nie występował jednak tylko w więzieniach. Brał udział w przeglądzie „Generacja”, pierwszej edycji WOŚP, koncertował na deskach amfiteatru, legendarnego Music Pub’u, w kołobrzeskiej latarni i różnego rodzaju klubach w Koszalinie i okolicy. Zespół rozpadł się w 1995 roku.

 

autor: Krzysztof Wilczek

 

***

Komentowanie wpisu jest wyłączone.