platforma blogowa portalu głos koszaliński

17. Płytowa Giełda GraMuzyka w Koszalinie już 22 września 2018 w Jazzburgercafe

Kolekcjonerzy będą mieli w czym wybierać. Na stoiskach 17. Płytowej Giełdy GraMuzyka znajdą tysiące albumów. Impreza już 22 września 2018 roku w klubie Jazzburgercafe w Koszalinie.

fot. Radosław Brzostek

Po długiej wakacyjnej przerwie wraca Płytowa Giełda GraMuzyka . 17. edycja imprezy dla kolekcjonerów muzyki już za miesiąc w klubie Jazzburgercafe .

 

Ostatnia Płytowa Giełda GraMuzyka była zorganizowana 21 kwietnia przy okazji ogólnoświatowej akcji Record Store Day. Od tego czasu minęły już cztery miesiące i kolekcjonerzy muzyki na nośnikach fizycznych zaczęli dopytywać się, kiedy będzie kolejna edycja. Mamy dobrą wiadomość! Po długiej wakacyjnej przerwie impreza wraca do klubu Jazzburgercafe. Odbędzie się niemal dokładnie za miesiąc, w sobotę 22 września.

Podczas 17. odsłony tej cyklicznej imprezy organizowanej przez blog muzyczny GraMuzyka jak zwykle będzie można kupić, sprzedać, bądź wymienić się muzyką na winylach, płytach CD, czy kasetach magnetofonowych. I choć do giełdy jeszcze wiele czasu, to już wiadomo, że na stoiskach będzie można znaleźć kilka tysięcy winyli i ponad tysiąc płyt CD. Udział w wydarzeniu już potwierdziło kilku stałych wystawców z Koszalina, Szczecina, a nawet Poznania.

Ten ostatni pierwszy raz pojawił się na giełdzie w lutym i miał ze sobą ponad 1000 winyli z przeróżną muzyką. Podobną liczbę przywiezie także we wrześniu. Taką samą liczbę czarnych krążków na swoim stoisku będzie miał stały wystawca z Koszalina. A na nich m.in. muzyka klasyczna, jazz, stary rock, czy składanki z muzyką popową z lat 70-90 ubiegłego wieku. Swój udział zapowiedział także Duńczyk mieszkający w Szczecinie. Na swoich stołach będzie miał około 700 płyt winylowych m.in. z klasyką rocka.

A co z płytami CD? I dla kolekcjonerów tych nośników będzie duży wybór. Sporo muzyki w tym formacie będzie miał np. właściciel sklepu muzycznego Gram, który jest współorganizatorem imprezy. Podobnie będzie na stoisku Dobrej Muzyczki, gdzie wśród około 300 płyt będzie można znaleźć m.in. pop, rock, elektronikę, hip-hop.

Jak zwykle można też liczyć na stoisko GraMuzyka, gdzie królować będzie przede wszystkim albumy z niezależnych wytwórni metalowych i rockowych. Fani ekstremalnych dźwięków znajdą więc wydawnictwa z Selfmadegod Records, Godz ov War Productions, Arachnophobia Records, Mad Lion Records, Pagan Records, Punishment18 Productions, Defense Records. Nie zabraknie też alternatywy z trójmiejskiej wytwórni Nasiono Records, hip-hopu z Vibe2Nes, czy szeroko pojętej elektroniki z Rage In Eden z Białogardu oraz Plaży Zachodniej z Kołobrzegu.

Można też liczyć na dźwięki z Koszalina. Na stoisku znajdą się m.in. płyty zespołów: Betrayer, Bacteryazz, Pampeluna, Oil Stains, Gdzie Cikwiaty, Othis, Woodland Spirit, Kaboom!, Who Is Who. Szykują się również premiery. Wśród nich przede wszystkim trzy wydawnictwa: najnowszy album rapera Mroka „Fantazja” oraz album „Daję słowo” nagrany przez rapera Benka, producenta Mahyna oraz DJ-a Zaja. Nie jest to co prawda świeży materiał, powstał już dobrych kilka lat temu, ale dopiero teraz doczekał się wydania na fizycznym krążku. Podobnie, jak płyta metalowego zespołu Tetmayer, o której więcej piszemy w artykule poniżej.

 

A to ciągle jeszcze nie koniec muzycznych atrakcji, które są przygotowywane na 17. edycję PłytowejGiełdy GraMuzyka. Już teraz rezerwujcie sobie więc wolne na 22 września i w godzinach 11-14 przybywajcie do klubu Jazzburgercafe w Koszalinie. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

 

autor: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz77@gmail.com

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.