platforma blogowa portalu głos koszaliński

(Nie tylko) Muzyczna Noc Archiwów 2.0 w Koszalinie. Płytowa MINIgiełda GraMuzyka

W sobotę 9 czerwca 2108 r.  w Archiwum Państwowym w Koszalinie zorganizowana zostanie Noc Archiwów 2.0 – Archiwum nie tylko aktami wypełnione. Jednym z elementów tej imprezy będzie wystawa „Z archiwum koszalińskiego rocka” oraz Płytowa MINIgiełda GraMuzyka.

Impreza zacznie się już o godz. 16 specjalnymi atrakcjami dla dzieci (archibajki i archigry), które nie będą mogły do północy bawić się na terenie Archiwum Państwowego.

 

Natomiast o godz. 18 otwierane są wszystkie strefy Nocy Archiwów. Imprezę rozpocznie występ Aktorów po Godzinach, którzy w 2017 roku stworzyli spektakl „Czekamy na sygnał” w oparciu o muzykę alternatywną z lat 80-90.

 

W wydzielonej części budynku Archiwum Państwowego powstanie specjalna wystawa „Z archiwum koszalińskiego rocka” w oparciu m.in. o materiały, które zostały zawarte na trzech częściach składanki „Z archiwum koszalińskiego rocka” wydanej przez blog GraMuzyka. Zaprezentowane zostaną także nie publikowane wcześniej archiwa muzyczne zespołów Gdzie Cikwiaty i Ten Dollars. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach komputerowych będzie można także obejrzeć archiwalne materiały zdjęciowe i filmy Głosu Koszalińskiego, portalu gk24.pl (m.in. autorstwa Radosława Brzostka i Mariusza Rodziewicza), a także posłuchać rockowej i metalowej muzyki z Koszalina z lat 80-2010.

 

Częścią tej wystawy będzie także Płytowa MINIgiełda GraMuzyka, na której kupić będzie można płyty z muzyką z Koszalina. Na stoisku znajdą się m.in. płyty zespołów: Betrayer, Bacteryazz, Pampeluna, Oil Stains, Gdzie Cikwiaty, Othis, Woodland Spirit, Kaboom!, Who Is Who. Oprócz tego dostępne będą także płyty z metalem z niezależnych wytwórni płytowych: Selfmadegod Records, Godz ov War Productions, Arachnophobia Records, Mad Lion Records,  Pagan Records, Punishment18 Productions, Defense Records. Dostępna będzie także książka „Metalowcy. Ciężka muzyka, lekkie obyczaje”. To album ze zdjęciami przedstawiającymi fanów metalu z przełomu lat 80-90.  Do zakupów dodawany będzie gratis w postaci jednej z części składanki „Z archiwum koszalińskiego rocka” (część 2. bądź 3.). UWAGA! Giełda będzie obecna na Nocy Archiwów w godz. 18-20.

 

A oto inne atrakcje Nocy Archiwów:

* spotkanie „Partia z piosenką, piosenka z partią” z dr Karoliną Bittner z Instytut Pamięci Narodowej w Poznaniu,

* wyjątkowy, niepowtarzalny koncert Żeński Chór Kameralny KANON z Cewlina, który zaprezentuje nam repertuar klasyczny

* archiwum filmowe bezpieki z Radosławem Pobożym z Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej

 

* archiwum fotograficzne w atelier fotograficznym Gazeta Odkrywcza i Vidoque Mariusz Król

* archiwum ze skrzyni folklorem kaszubskim malowanej – Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Kaszubikoszalin Kaszubi Kaszubi i Wacław Nowicki – a w nim opowieści i gawędy o wszystkim, co Kaszuba dotyczy, prelekcja multimedialna „Wielki herb Państwa Gryfitów”, koncert zespołu Ziemia Bobolicka, pokazy rękodzieła kaszubskiego

* archiwum motoryzacji – Klasyczny Koszalin

* archiwum granic – Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej – Koszalin

* archiwum kościelne pełne tajemnic – Parafia Luterańska w Koszalinie, Kościół Ewangelicko-Augsburski (Luterański) w Polsce

* archiwa rodzinne, czyli warsztaty genealogiczne i rozstrzygnięcie konkursu „Wszyscy jesteśmy rodzinnymi archiwistami”

* powrót do bajkowego archiwum, a w nim bajki, jakich współczesne dzieci nie znają, ale większość z nas dobrze pamięta!

* archiwum satyry na wystawie rysunków Bogusława Małuseckiego, szefa wszystkich szefów w gliwickim oddziale Archiwum Państwowego w Katowicach

* archiwum smaku – Pracownia Lodów, JAKO TACO, Szprycha Café

* a na koniec, archiwum historii mówionej z magicznym filmem „Na psa urok”

 

autor: Mariusz Rodziewicz (+ materiały promocyjne)

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.