platforma blogowa portalu głos koszaliński

Nubya Garcia, saksofonistka z Londynu gwiazdą Akant Good Vibe Festival 2018 w Koszalinie

Już 30 maja 2018 roku w Koszalinie rozpocznie się szósta edycja Good Vibe Festival (sponsorem tytularnym w tym roku jest firma Akant). Gwiazdą pierwszego dnia – i całej imprezy – będzie Nubya Garcia. Ta niezwykle utalentowana saksofonistka młodego pokolenia przyjedzie do miasta prosto z Londynu i zagra w Filharmonii Koszalińskiej.

Nubya Garcia

Londyńska saksofonistka i kompozytorka, Nubya Garcia, jest jedną z czołowych sił odpowiedzialnych za odrodzenie się wpływów jazzowych w Wielkiej Brytanii. Wychowana w kreatywnym środowisku zbudowanym przez karaibskich rodziców. Jej nowatorski styl jazzu uczynił ją kluczowym komponentem szeregu nowych i ugruntowanych grup: od pracy z nagradzanym przez MOBO perkusistą Mosesem Boydem, legendarnym producentem Congo Natty, do własnych prac w ramach zespołów Maisha czy Nérija.

 

Artystka udziela się w kilku grupach lecz już dostępne jest jej wydawnictwo „Nubya’s 5ive” (sprzedane na winylu w jeden dzień!). Najnowsze muzyczne dzieło Nubyi to „When we are”. Na tej płycie rusza także w stronę elektronicznych eksperymentów. Wciąż jednak słuchać, że muzyka to język jej duszy.

 

Najświeższym osiągnięciem artystki jest zdobycie nagrody „Breakthrough Act of the Year Award” przyznawaną przez legendarną stację Jazz FM.

 

Nubya Garcia wystąpi w Filharmonii Koszalińskiej już 30 maja 2018 roku. Początek imprezy o godz. 20. Bilety kosztują 25 i 30 złotych. Można je kupić w Filharmonii Koszalińskiej oraz TU > GVF 2018. Nubya Garcia – bilety na koncert na kupbilecik.pl

Jako support zagra zespół Vibe Quartet.

 

Formacja Vibe Quartet powstała w 2016 roku, działa w Katowicach. Gra zespołu nawiązuje do współczesnej muzyki jazzowej. Wiele inspiracji, środowisko, historia i otaczający świat wpływają na muzyczny język i charakterystyczne brzmienie. Kompozycje są dobierane specjalnie ze względu na skład instrumentalny i wspólne upodobania. Są to głównie autorskie utwory.

 

Zespół jest laureatem kilku prestiżowych nagród o międzynarodowej randze m. in. Grand Prix na Krokus Jazz Festival (Jelenia Góra 2017), zwycięzcy konkursu Sibiu Jazz Festiwal (Rumunia 2017), Zdobywcy II nagrody na Hitch on Music Exchange Jazz Juniors (Kraków 2017). VQ bierze udział w licznych festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą. Na jesień tego roku ukaże się debiutancki album zespołu, który zostanie wydany przez Polskie Radio S.A. w Warszawie. W skład grupy wchodzą studenci AM w Katowicach i Krakowie:  Michał Puchowski(wibrafon, instr. klawiszowe),  Franciszek Raczkowski (fortepian, instr. klawiszowe), Mateusz Szewczyk (kontrabas, gitara basowa), Max Olszewski (perkusja).

(materiały prasowe)

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.