platforma blogowa portalu głos koszaliński

Good Vibe Festival 2018 w Koszalinie. Znamy wykonawców!

Już po raz szósty w Koszalinie odbędzie się  Good Vibe Festival. Kolejna edycja imprezy i kolejny rozwój tego niezależnego wydarzenia. Tym razem festiwal potrwa aż cztery dni!

Rezerwujcie więc sobie wolne wieczory od 30 maja aż do 2 czerwca.

Pierwszego dnia – 30 maja o godz. 20:00 w Filharmonii Koszalińskiej zagra Nubya Garcia. To saksofonistka i kompozytorka. Jest jedną z czołowych sił odpowiedzialnych za odrodzenie się wpływów jazzowych w Wielkiej Brytanii. Najświeższym osiągnięciem artystki jest zdobycie nagrody ‘Breakthrough Act of the Year Award’ przyznawaną przez legendarną stację Jazz FM. Będzie to jedyny koncert saksofonistki w Polsce. Jako support zagra Vibe Quartet.

 

31 maja GVF przenosi się do klubu Jazzburgercafe. O godz. 21:00 zagra tu zespół Smutne Piosenki z pochodzącą z Koszalina Izą Polit.

 

Z kolei 1 czerwca gospodarzem będzie Teatr Variete Muza, w którym zagrają P.Unity i Jarecki. Start o godz. 20.

P. Unity to dziewięcioosobowy, warszawski projekt orbitujący wokół funkowych korzeni, rapu, psychodelicznego soulu i elektroniki. Z kolei Jarecki podczas przedstawi swoją wizję funku, soulu i hip hopowego brzmienia, które zawarł na wydanej w 2017 roku płycie „Za wysoko”.

 

Ostatniego dnia, czyli 2 czerwca o godz. 20:00 w Teatrze Variete Muza zagrają The Blu Mantic x HAARPAGANS oraz Rosalie.

HAARPAGANS to instrumentalny kwartet hip-hopowy, tworzony przez czwórkę młodych improwizujących muzyków. Łącząc elementy jazzu, soulu, hip-hopu i współczesnej muzyki alternatywnej, kreują oryginalne, wciągające brzmienia, które przyprawiają o kiwanie głowy. Wiosną 2017 wraz z raperem The Blu Mantic nagrali EP-kę „Rune(s)”, która jest ich fonograficznym debiutem. Oficjalna premiera płyty miała miejsce 23 września 2017 roku.

Twórczość Rosalie. to efekt własnych muzycznych poszukiwań w odpowiedzi na coraz szerzej eksplorowane trendy we współczesnej muzyce rnb, czerpiącej z klasycznego hip-hopu i nowej elektroniki. 19 stycznia ukazał się jej pierwszy album długogrający.

+ warsztaty, spotkania – info soon

Bilety:
30 maja – 25/30 zł – dostępne w kasie Filharmonii i na stronie > Nubya Garcia na GVF – kupbilecik.pl
31 maja – free
1 czerwca – 15 zł – dostępne na stronie > P.Unity i Jarecki – goout.net
2 czerwca 15 zł – dostępne na stronie > Haarpagans i Rosalie. – goout.net

Uwaga!
karnet na 1 i 2 czerwca 25 zł – dostępne na stronie > Karnet na GVF

 

Ideą imprezy jest prezentowanie młodych zespołów łączących ze sobą brzmienia takich gatunków jak funk, soul, jazz, hip hop, elektronika. Festiwal na dobre wszedł do kalendarza znaczących imprez kulturalnych Koszalina. Jest szansą dla młodych zespołów i możliwością dla publiczności obcowania z czymś oryginalnym, niecodziennym, i bardzo ciekawym. Honorowy patronat nad imprezą sprawuje Hirek Wrona.

 

(materiały prasowe)

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.