platforma blogowa portalu głos koszaliński

Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 3. The Roll’m’ops

“Z archiwum koszalińskiego rocka cz.3” to płyta – kompilacja utworów nie istniejących już zespołów rockowych i metalowych z Koszalina. Płyta będzie miała swoją premierę 21 kwietnia 2018 roku podczas koszalińskiej imprezy Record Store Day / 16. Płytowa Giełda GraMuzyka w klubie Jazzburgercafe. Album będzie dodawany jako gratis do zakupów zrobionych podczas giełdy. The Roll’m’ops to jeden z zespołów, który znajdzie się na kompilacji.

The Roll’m’ops

Lata ‘90 to rozkwit Koszalińskiego Rocka. Zespół The Roll’m’ops to jest jedna z jego historii. Początek to stare „Zacisze” prowadzone przez nieżyjącego już Janusza „Sherif” Piatkowskiego .

Mała scena, dużo nocnych jam sessions zakrapianych imprez, coverów… Tak zgadaliśmy się z Wojtkiem Staniszewskim i Wojtkiem Narejko. Założyliśmy zespół coverowy The Roll’m’ops. To był bodajże ‘97 rok. Graliśmy głównie wieczory czwartkowe w starym „Zaciszu” później w klubie Tess. Zaliczyliśmy kilka imprez. W międzyczasie przewinął się przez zespół Sebastian Urbaniak na wokalu.

 

Uwieńczeniem działalności naszej trójki był wspólny dwutygodniowy pobyt na półwyspie HEL w roku 2000, gdzie wspólnie pracowaliśmy przy scenie, a wieczorami graliśmy na ulicy oraz w klubach m.in. aktorki Tatiany Sosny-Sarno oraz gdańskiej mafii. W tej drugiej płacili najlepiej, a koncerty trwały po 7-8 godzin do białego rana.

 

Niestety po powrocie z powodu nieporozumień zespół przestał istnieć. Po kilku latach w 2002 roku z inicjatywy Daniela B. zespół reaktywował się w zupełnie nowym składzie. Na perkusji Tomasz Marko, na gitarze Maciej Sztyma, bas/wokal Dani B., gitara Tomasz Szewczyk. Po kilku miesiącach na wokal wszedł Radek Sadłowski oraz na klawiszach Dominik Chałka.

 

W tym składzie zespół nagrał dwie długogrające płyty składające się z autorskich utworów, oraz kilku coverów (2003 i 2004 rok ). Zdobyli pierwsze miejsce na festiwalu Generacja 2003. Oficjalnie zespół przestał istnieć w 2005 roku.

 

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.