platforma blogowa portalu głos koszaliński

Charytatywnie na Płytowej Giełdzie GraMuzyka w Koszalinie

16. edycja koszalińskiej giełdy płytowej będzie nie tylko okazją do uzupełnienia muzycznej kolekcji, ale także do pomocy chorym dzieciom.

Jak będzie można to zrobić? Oczywiście kupując płyty. Podczas imprezy, która odbędzie się już 21 kwietnia w klubie Jazzburgercafe w godzinach 11-14, dostępna będzie składanka z dźwiękami idealnie nadającymi się do tańca break dance. Temat kompilacji nie jest przypadkowy, bowiem kupując album „V.A. NASA Breaks” będzie można pomóc niespełna dwuletniemu synowi Marcina Grzybowskiego, który jest instruktorem tego tańca i menadżerem koszalińskiej grupy NASA. Mały Maciuś choruje na padaczkę lekoodporną i potrzebuje pieniędzy na leczenie oraz rehabilitację.

 

Warto tu zaznaczyć, że na płycie dedykowanej Maciusiowi specjalne kilkunastominutowe muzyczne sety przygotowali znani i cenieni DJ-e z Koszalina i Szczecina: Kostek, Zaju, WeeDJet, Konkret i Lesio.

Pomocy potrzebuje także mała Wiktoria, córka Marcina Jaworskiego – muzyka death metalowego zespołu The Dead Goats. Dziewczynka walczy z nowotworem, a pieniądze niezbędne na sfinansowanie leczenia zbierane są m.in. dzięki sprzedaży specjalnej muzycznej składanki „The Dreadful Symphonies Compilation”, którą powinni zainteresować fani mocnych gitarowych brzmień. Znalazły się na niej w sumie 23 niepublikowane wcześniej utwory takich zespołów jak In Twilight’s Embrace, Icon Of Evil, Calm The Fire, Ogotay, Corruption i oczywiście The Dead Goats. Zarówno jedna, jak i druga płyta będzie dostępna na stoisku GraMuzyka.

 

Znajdziecie na nim również wiele płyt niezależnych wytwórni płytowych. Bo – przypomnijmy – 16. Płytowa Giełda GraMuzyka odbędzie się dokładnie w dniu Record Store Day, czyli międzynarodowego święta niezależnych sklepów i wytwórni. Będzie tu można znaleźć elektronikę, hip-hop, rock i metal. Także ten koszalińskich zespołów. Dla fanów lokalnej sceny będzie czekał prezent – trzecia składanka „Z archiwum koszalińskiego rocka”, na której znajdzie się kilkanaście utworów rockowych i metalowych z lat 80-tych, 90-tych i pierwszej dekady XXI wieku.

 

Oczywiście nie zabraknie też kilkunastu stoisk z używanymi winylami i płytami CD, na których będzie można znaleźć mnóstwo świetnej muzyki z kraju i ze świata.

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.