platforma blogowa portalu głos koszaliński

Sprawdź niespodzianki i atrakcje szykowane na Record Store Day / 16. Płytowa Giełda GraMuzyka w Koszalinie

Na 21 kwietnia przypada Record Store Day, czyli święto niezależnej muzyki. Dokładnie tego dnia w Koszalinie zorganizowana zostanie 16. Płytowa Giełda GraMuzyka.

Płytowa Giełda GraMuzyka / fot. Radek Koleśnik

Podczas imprezy można liczyć na wiele niespodzianek. Pierwszą jest premiera najnowszego albumu koszalińskiego rapera 4P Solo, który tym razem jako Przemysław Majewski nagrał album „Międzywojenna nuta”. To krążek wydany z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w którym piosenki z 20-lecia międzywojennego mieszają się z współczesnym rapem. Na giełdzie w klubie Jazzburgercafe pojawi się sam raper, który płytę będzie… rozdawał wszystkim chętnym. Razem z nim przybędzie DJ Konkret ze Szczecina, który umili czas spędzony na giełdzie specjalnym muzycznym setem.

 

Kolejnym prezentem dla uczestników giełdy organizowanej przez blog muzyczny GraMuzyka (będący częścią portalu Głosu – gk24.pl) będzie trzecia już część składanki „Z archiwum koszalińskiego rocka”. Znajdzie się na niej kilkanaście starych nagrań miejscowych zespołów, a wśród nich m.in. Tetmayer, 100gram, Metal Hamsters, Iguana24, Silly Boyz In The Streetz, Marrakesh, czy Mr. Zoob. Krążek będzie dodawany jako gratis do zakupów za dowolną cenę dokonanych na dowolnym stoisku podczas giełdy. Kompilacja będzie do odbioru na stoisku GraMuzyka.

 

Specjalnie z okazji Record Store Day powstała także płyta Voom „Remixle”. To album koszalińskiego rapera, na którym znalazły się remiksy utworów z jego płyty „PENTLE”. Więcej o płycie przeczytasz TU > voomino.pl – Remixle na płycie

 

Giełda będzie też okazją do wzięcia udziału w akcjach charytatywnych. Wszystko wskazuje bowiem na to, że powstanie specjalna płyta z muzyką dedykowaną do tańca break dance. Każdy, kto ją kupi, wesprze w walce z chorobą niespełna dwuletniego Maciusia, synka Marcina Grzybowskiego, który jest trenerem tańca break dance w Koszalinie. Na imprezę ma też dotrzeć pakiet składanek z metalem „The Dreadful Symphonies Compilation”. Kupując tę płytę będzie można wesprzeć walczącą z nowotworem mózgu córeczkę Marcina Jaworskiego z death metalowego zespołu The Dead Goats.

 

Czego jeszcze można się spodziewać po najbliższej giełdzie? Skoro organizowana jest w dniu ogólnoświatowej akcji Record Store Day poświęconej niezależnym wytwórniom muzycznym, to oczywiście nie może zabraknąć albumów z takich labeli. Wiadomo już, że na stoisku GraMuzyka będzie można kupić płyty z alternatywnej wytwórni Nasiono Records, hip-hopowych Kalejdoskop Records i Vibe2Nes, elektronicznej Oaktopus Records. Będzie też silna reprezentacja wszelkich odmian metalu, bowiem będzie można znaleźć wydawnictwa takich wytwórni, jak Arachnophobia Records, Godz ov War Productions, Pagan Records, Mad Lion Records, Defense Records, Punishment18, czy Selfmadegod Records.

 

Osobiście ze swoimi płytami pojawić się mają przedstawiciele Father And Son Records And Tapes z Wałcza, Plaża Zachodnia z Kołobrzegu i Rage In Eden Records z Białogardu. Nie zabraknie też oczywiście płyt z muzyką zespołów z Koszalina. Rocka, metalu i hip-hopu. Z nowości pojawią się minialbumy grup Woodland Spirit, Othis i Common Tones.

 

Będzie więc w czym wybierać, tym bardziej, że oprócz wymienionych pojawi się również około dziesięciu wystawców z całego regionu, którzy na stoiskach będą mieli tysiące używanych winyli i setki płyt CD z przeróżną muzyką: jazzem, klasyką, popem, elektroniką, hip-hopem, rockiem i metalem.

 

Giełda w klubie Jazzburgercafe rozpocznie się o godz. 11 i potrwa trzy godziny. Wstęp jest bezpłatny.

 

autor: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.