platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert: Sonar w Koszalinie w ramach Before Good Vibe Festival 2018

Młoda grupa Sonar, która właśnie wydaje swoją drugą płytę przyjeżdża do Koszalina. Zagra w klubie Jazzburgercafe w ramach Before Good Vibe Festival 2018. Każdy, kto zna tę markę wie, że po tej imprezie można się spodziewać naprawdę wysokiego poziomu.

Sonar / fot. Karolina Zajączkowska

Marcowy występ zespołu Bitamina miał być ostatnim z serii koncertów zapowiadających szóstą edycję Good Vibe Festival. Mateusz Prus, pomysłodawca i organizator festiwalu ma jednak niespodziankę. Już 14 kwietnia w Jazzburgercafe odbędzie się koncert zespołu Sonar, który 23 marca 2018 roku wydał swoją nową płytę zatytułowaną „Torino”.

„Torino” to tytuł drugiego albumu grupy Sonar. Niby nie zmieniło się zbyt wiele, bo skład wciąż ten sam – śpiewa Lena Osińska, a za muzykę odpowiada przede wszystkim Łukasz Stachurko, na instrumentach perkusyjnych gra Rafał Dutkiewicz, a przy klawiszach zasiadł Artur Bogusławski. Jednak na „Torino” możemy poznać nowe oblicze zespołu – bardziej klubowe i taneczne.

Półtora roku po debiutanckich „Pętlach” SONAR wraca z 11 premierowymi utworami, wśród których usłyszeć można po raz pierwszy Lenę śpiewającą po angielsku. Na płycie pojawia się też dwóch gości zza wielkiej wody – obdarzony pięknym głosem Amerykanin Miles Bonny, który wystąpił w Koszalinie podczas poprzedniego Before Good Vibe Festival 2018 (i podczas tego pobytu w Polsce nagrał zwrotkę do utworu „Face The Sun”) oraz raper z Chicago – Squair Blaq. Trzecim gościem jest Holak, którego nie mogło zabraknąć na „Torino”. Za teksty tym razem odpowiada kilka osób – wspomniany Mateusz Holak, Wanda Berger, Arek Sitarz (Ras) oraz Lena, która napisała teksty do anglojęzycznych utworów.

Za finalne, analogowe brzmienie albumu odpowiada Michał „Eprom” Baj, którego praca nad miksem i masteringiem doskonale dopełnia całość. Oprawa graficzna to dzieło Karoliny Zajączkowskiej, a sama okładka została namalowana na płótnie przez Zbioka Czajkowskiego.

 

Jeśli jesteście ciekawi tej grupy, to koniecznie wpadajcie 14 kwietnia 2018 roku do koszalińskiego klubu Jazzburgercafe.

Start koncertu: godz. 20:00
Bilety: 20 zł w przedprzedaży i 25 zł w dniu koncertu. Dostępne w na stronie GoOut.pl, w Jazzbugercafe i kawiarni Powidoki.

 

(materiały promocyjne)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.