platforma blogowa portalu głos koszaliński

Magia Rocka 2. Charytatywny koncert w Koszalinie na rzecz małego Natana

Koszaliński zespół Woodland Spirit zaprasza na koncert charytatywny „Magia Rocka 2”. Dwójka w nazwie sugeruje – i słusznie – że to już druga edycja tej imprezy. Tym razem pieniądze z imprezy zostaną przekazane rodzicom chorego Natana, który walczy z dystrofią mięśniową Beckera.

Koncert odbędzie się już 6 kwietnia o godzinie 19.00 w koszalińskim Teatrze Variete Muza. Organizatorem imprezy jest zespół Woodland Spirit, a patronem Magia Fundacja Pomocy Dzieciom.

 

Przypomnijmy, że podczas pierwszej edycji Magii Rocka, która odbyła się w czerwcu 2017 roku w klubie Jazzburgercafe, udało się zebrać kwotę 17 tysięcy złotych. Suma ta zgodnie z misją fundacji Magia w stu procentach przeznaczona była na leczenie małej Poli.

 

W tym roku bohaterem imprezy jest mały Natan. Chłopiec ma rok i dwa miesiące , jego szansa na beztroskie dzieciństwo została przerwana przez postawioną diagnozę dystrofii mięśniowej Beckera. Jest to choroba genetyczna powodująca postępującą i nieodwracalną dystrofię czyli zanik mięśni. Choroba ma charakter postępujący, początkowo zajmuje mięśnie szkieletowe, później pozostałe grupy mięśni. Chłopczyk ma obniżone napięcie mięśniowe , a przez to opóźniony rozwój psychomotoryczny. Natan dopiero niedawno nauczył się stabilnie siedzieć, nie raczkuje, nie próbuje chodzić. Jedyną szansą na spowolnienie rozwoju choroby oraz samodzielne poruszanie się jest wdrożenie intensywnej rehabilitacji, której koszty przekraczają możliwości finansowe rodziców.

Sto procent środków zebranych z aukcji oraz sprzedaży cegiełek (wejściówek – koszt to 25 złotych) przeznaczone będzie na leczenie Natana.

 

Muzycy zespołu Woodland Spirit wyjaśniają, jak powstaje „Magia Rocka”: – Jesteśmy pomysłodawcą i organizatorem imprezy, ale prawda jest taka, że w akcję zaangażowany jest cały sztab ludzi. Organizacja tego typu imprezy to kilka miesięcy przygotowań. Bardzo mocno wspierają nas wolontariusze z fundacji Magia i cała masa ludzi.

 

Zgodnie z zasadą działania Magii wszystko musi zostać zorganizowane tak, żeby nie wygenerować kosztów i zebraną kwotę w całości przekazać dla chłopca. Jest to możliwe, ponieważ Variete Muza udostępnia nam lokal wraz z obsługą biorąc koszty na siebie. Zespoły, które zagrają robią to całkowicie za darmo. To samo tyczy się wszystkich darczyńców, ochrony i wszystkich innych, którzy biorą udział w przedsięwzięciu.

 

Podobnie jak w zeszłym roku będzie możliwość zlicytowania różnego rodzaju obrazów, rzeźb i całej masy przedmiotów przekazanych na aukcje. Jeżeli chodzi o zespoły, będzie można usłyszeć Bacteryazz akustycznie, Oil stains, Jalee oraz Nikola’n’Berial. Zespół Woodland Spirit planował skupić się na organizacji, ale w związku z odejściem wokalistki Ani Mural, postanowili zagrać jeszcze raz. Będzie to krótki występ na otwarcie imprezy, niestety ostatni w towarzystwie Ani.

 

– Wracając do samego wydarzenia, wierzymy w to, że będzie to coroczna impreza i z roku na rok coraz większa. Niesamowite dla nas jest to, że wszyscy którzy wspierali nas przy pierwszej edycji bez wahania robią to po raz kolejny. Oprócz tego cały czas kontaktują się z nami kolejne zespoły, artyści i ludzie którzy chcą włączyć się do akcji – dodają muzycy. – Gorąco zapraszamy wszystkich, którzy chcą pomóc Natanowi w piątek 6 kwietnia do Variete Muza. Będzie dużo dobrej muzyki, ciekawe licytacje i wyjątkowa atmosfera, a co najważniejsze, wspólnie odczarujemy sytuację w której znalazł się Natan. Do zobaczenia!

 

(materiały promocyjne)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.