platforma blogowa portalu głos koszaliński

Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 3. Silly Boyz In The Streetz

“Z archiwum koszalińskiego rocka cz.3” to płyta – kompilacja utworów nie istniejących już zespołów rockowych i metalowych z Koszalina. Płyta będzie miała swoją premierę 21 kwietnia 2018 roku podczas koszalińskiej imprezy Record Store Day / 16. Płytowa Giełda GraMuzyka w klubie Jazzburgercafe. Album będzie dodawany jako gratis do zakupów zrobionych podczas giełdy. Silly Boyz In The Streetz to kolejny zespół, który trafi na składankę.

 

Muzyka zespołu SILLY BOYZ IN THE STREETZ to melanż ostrego gitarowego grania, nieskrępowanej swobody i radości tworzenia. Zespół istniał w latach 2004-2010.

 

W tym czasie SBITS zagrał kilkadziesiąt koncertów w Polsce i Niemczech, z gościnnym udziałem m.in. sióstr Brylewskich, czy Marcina „Dzidzi” Zabrockiego. SBITS nagrał dwie EPki i kilka singli. Nietuzinkowe podejście do muzyki i transgresja utartych konwencji w lokalnym środowisku pozwoliło muzykom na zupełnie nowe podejście do elektronicznego punk rocka, wyróżniając ich tym samym na tle innych zespołów z Koszalina.

 

Skład zespołu mocno ewoluował przez lata, zachowując – Rebel (wokal, gitara, perkusjonalia), Silly Lol3k (wokal, klawisze), Patik Janik (bass), Filipczas (perkusja). Rebel tworzy i koncertuje do dzisiaj pod pseudonimem „The Pau”.

 

autor: Karol Wysmyk

*** Wydanie płyty „Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 3” wspierają:

 

Patronem albumu zostało Archiwum Państwowe w Koszalinie.

Komentowanie wpisu jest wyłączone.