platforma blogowa portalu głos koszaliński

Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 3. Bloody Psycho

“Z archiwum koszalińskiego rocka cz.3” to płyta – kompilacja utworów nie istniejących już zespołów rockowych i metalowych z Koszalina. Płyta będzie miała swoją premierę 21 kwietnia 2018 roku podczas koszalińskiej imprezy Record Store Day / 16. Płytowa Giełda GraMuzyka w klubie Jazzburgercafe. Album będzie dodawany jako gratis do zakupów zrobionych podczas giełdy. Bloody Psycho to kolejny zespół, którego utwór pojawi się na płycie.

Bloody Psycho

 

„…Grupa muzyczno-wokalna BLÖÖDY PSYCHO została założona pod koniec ubiegłego wieku pod koniec lat osiemdziesiątych, pod nazwą SUPREMA, kiedy to znany osiedlowy działacz społeczny i aktywny solidarnościowiec Siwy znużony niepowodzeniami w sferze polityki odkurzył pałki i zagrał niezły rytm. Już wtedy w latach osiemdziesiątych wiedział, że będzie to początek nowej epoki w dziedzinie muzyki. Nie było jednak łatwo.

 

Pierwszy skład nie utrzymał się długo, gdyż Józef grający wtedy na akustycznej gitarze basowej z uwagi na swój podeszły już wiek (68 lat) odszedł na zawsze. Gitarzysta Antoni, na co dzień zajmujący się przesiewaniem w Centrali Nasiennej również odszedł z powodu różnic muzycznych (preferował granie bardziej transowe, a na gitarze nie mógł tego uzyskać więc odszedł). Zresztą niedługo i tak już odszedł na zawsze…

 

…Kariera toczyła się dalej. Powstają dwa pierwsze legendarne dema. W roku 1991 BLÖÖDY PSYCHO gra mini trasę z NAPALM DEATH i SAMAEL, SMIRNOFF i MAGNUS w Koszalinie i Wrocławiu. Potem kolejne przetasowania składu. Odchodzi Cielak, dochodzi Krakus. Trwa tułaczka. W roku 2000 zespół nagrywa demo „Robimy coś dobrze albo idziemy na urlop”. Nagrane w 2002 roku kolejne demo „Cały ten zgiełk”, zostaje bardzo entuzjastycznie przyjęte przez ogólnopolski światek metalowy i kilka lat później wydane w ilości limitowanej* 300 sztuk, („limitowanej”,  bo więcej i tak by nie zeszło) na czerwonym winylu przez kanadyjską SCAB BOMBARDMENT. Obecny status zespołu porównać można do stanu Walta Disneya. Zamrożony, ale z możliwością powrotu do życia. Kiedy?! Kiedy pozwoli na to nowa i dużo lepsza od tej współczesnej technologia.

 

tekst z ulotki zespołu

*** Wydanie płyty „Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 3” wspierają:

Patronem albumu zostało Archiwum Państwowe w Koszalinie.

Komentowanie wpisu jest wyłączone.