platforma blogowa portalu głos koszaliński

Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 3. Tetmayer

“Z archiwum koszalińskiego rocka cz.3” to płyta – kompilacja utworów nie istniejących już zespołów rockowych i metalowych z Koszalina. Płyta będzie miała swoją premierę 21 kwietnia 2018 roku podczas koszalińskiej imprezy Record Store Day / 16. Płytowa Giełda GraMuzyka w klubie Jazzburgercafe. Album będzie dodawany jako gratis do zakupów zrobionych podczas giełdy. Następnym zespołem, który się na niej znajdzie jest Tetmayer.

Tetmayer

Zespół powstał pewnego pięknego dnia w Koszalinie, gdzieś około roku 1995.

Po rozpadzie Betrayera gitarzysta Maciek postanowił założyć nowy band wraz Grubym (m.in. Gdzie Ci Kwiaty, Bisect) oraz Wojtasem (Mortify,Betrayer) który zamienił bębny na bas. Niebawem dołączył do nas Maya (Assertiveness, Rzepczyno Folk Band) na wokalu. Po niedługim czasie Wojtasa zastąpił na basie Rybex.

 

Pewnego razu jadąc po próbie do mnie na chatę (w stanie mocno radosnym) podaliśmy taksówkarzowi adres ‘Na Betrayera 52 prosimy’ a mieszkałem na Tetmajera 😉 Tak nam się to spodobało że przyjęliśmy nazwę Tetmayer 🙂

 

Świetnie się bawiąc udało nam się stworzyć materiał, nagrać materiał na kasetę demo i odpalić kilka koncertów ale z powodu nadmiernego zażywania środków rozrywkowych i kilku innych obiektywnych czynników w 1996 zakończyliśmy przygodę. Demo niestety nie zostało wydane…

 

Po kilkunastu latach zaczęło nam być smutno że tak zacny materiał nie ujrzał światła dziennego i zaczęliśmy kombinować jak go odtworzyć Udało się ostatecznie w 2017 i płyta niebawem ujrzy światło dzienne.

 

autor: Maciej Krzysiek

 

*** Wydanie płyty „Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 3” wspierają:


Patronem albumu zostało Archiwum Państwowe w Koszalinie.

Komentowanie wpisu jest wyłączone.