platforma blogowa portalu głos koszaliński

Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 3. Iguana24

“Z archiwum koszalińskiego rocka cz.3” to płyta – kompilacja utworów nie istniejących już zespołów rockowych i metalowych z Koszalina. Płyta będzie miała swoją premierę 21 kwietnia 2018 roku podczas koszalińskiej imprezy Record Store Day / 16. Płytowa Giełda GraMuzyka w klubie Jazzburgercafe. Album będzie dodawany jako gratis do zakupów zrobionych podczas giełdy. Na płycie znajdzie się także utwór zespołu Iguana24.

Iguana24 / fot. Radosław Brzostek

Iguana24 to zespół, który istniał na przełomie lat 2000/2001.

 

Członkami grupy byli: Radek Czerwiński, Kuba Stencel, Piotr Owczarzak, na końcu do składu dołączył jeszcze Jacek Lange. Formacja grała muzykę z gatunku nu-metal. Z faktów, które udało się po latach zrekonstruować wynika, że zespół zdobył pierwsze miejsce na Festiwalu Generacja. Chłopaki zagrali kilka koncertów, i podobno, wzięli także udział w konkursie zespołów rockowych w Drawsku Pomorskim. Po odejściu Radka zespół zaprosił do współpracy Maćka Węgrzynka (Maciasa) przeobrażając się jednocześnie w Touchdown.

Miało to miejsce podczas ostatniego koncertu Iguany. Radek w sposób symboliczny przekazał mikrofon Maciasowi i to on pełnił później rolę wokalisty Touchdown.

 

autor: Piotr Owczarzak

 

*** Wydanie płyty „Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 3” wspierają:

Patronem albumu zostało Archiwum Państwowe w Koszalinie.

Komentowanie wpisu jest wyłączone.