platforma blogowa portalu głos koszaliński

Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 3. Metal Hamsters

“Z archiwum koszalińskiego rocka cz.3” to płyta – kompilacja utworów nie istniejących już zespołów rockowych i metalowych z Koszalina. Płyta będzie miała swoją premierę 21 kwietnia 2018 roku podczas koszalińskiej imprezy Record Store Day / 16. Płytowa Giełda GraMuzyka w klubie Jazzburgercafe. Album będzie dodawany jako gratis do zakupów zrobionych podczas giełdy. Na składankę trafi m.in. zespół Metal Hamsters.

Metal Hamsters

Metal Hamsters powstał w 1999 roku z inicjatywy Deadborna (pierwotnie tylko bas). W pierwszym składzie pojawił się jeszcze Ptyś (perkusja), Chysior (gitara) oraz Beny (wokal). Pierwsza nazwa zespołu, a w zasadzie pomysł to Keraunofobia, ale raz że problem żeby to wypowiedzieć po pijaku, dwa, żeby tłumaczyć co to znaczy…

 

Odpuściliśmy, a w trakcie jednej z prób, kiedy to zrobiliśmy imieniny Deadborna, poleciał z kaseciaka numer Heavy Metal Hamsters Helloween, obcięliśmy jedno słowo i zostało Metal Hamsters. Miało być metalowo, ale i trochę z przymrużeniem oka, i to się chyba udało. Skład,a w zasadzie gitarzyści zmieniali się wielokrotnie. Beny zrezygnował z grania w ogóle, wobec czego Deadborn przejął również obowiązki wokalisty.

 

Deadborn i Ptyś byli jedynymi członkami zespołu od początku do końca jego istnienia. Podobno wielu gitarzystów którzy odeszli, zrobili to z powodu niedotrzymywania tempa w piciu… Tak głosi legenda…

 

Udało się sklecić 3 demówki, wszystko robione własnym sumptem – od nagrań, przez mix, po okładkę, druk itd. Recenzje naszych nagrań pojawiły się w wielu polskich magazynach (Metal Hammer, Thrashem all, sporo zinów) oraz kilku zagranicznych – zdobywały noty od 1 do 10, czyli czasem dostawaliśmy po dupie, a czasem stawaliśmy na piedestale.

 

Supportowaliśmy kilka ważnych zespołów w tamtych latach (np. wielokrotnie Acid Drinkers, Hunter, Sweet Noise, i sporo innych). Utwór „Hail Metal” znajdujący się na składance był jednym z pierwszych naszych numerów i znalazł się na każdej demówce. Ten zamieszczony tutaj nagrany został w składzie Deadborn, Ptyś, Lepki, Agressor w 2003 roku i znalazł się na demo „Lambs to the Slaughter”. Ostatni skład Metal Hamsters to Deadborn, Ptyś, Karol vel Łysy – działał jakieś 3 lata, do 2006 roku.

autor: Ptyś

*** Wydanie płyty „Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 3” wspierają:

 

Patronem albumu zostało Archiwum Państwowe w Koszalinie.

Komentowanie wpisu jest wyłączone.