platforma blogowa portalu głos koszaliński

Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 3. 100gram

“Z archiwum koszalińskiego rocka cz.3” to płyta – kompilacja utworów nie istniejących już zespołów rockowych i metalowych z Koszalina. Płyta będzie miała swoją premierę 21 kwietnia 2018 roku podczas koszalińskiej imprezy Record Store Day / 16. Płytowa Giełda GraMuzyka w klubie Jazzburgercafe. Album będzie dodawany jako gratis do zakupów zrobionych podczas giełdy. 100gram to kolejny zespół, który się na niej pojawi.

100gram

 

Ten zespół „wisiał” nad nami od lat i w końcu powstał. Większość z nas znała się od końca lat 70-tych poprzedniego stulecia. W pewien przewrotny sposób byliśmy taką lokalną supergrupą, biorąc pod uwagę ilość zespołów (14!), w których wcześniej graliśmy. Lista na końcu 🙂

 

Wszystko zaczęło się w roku 2006 i w ulotce reklamowej napisaliśmy o sobie: „… chwyciliśmy za instrumenty nie godząc się z postępującą unifikacją muzyki rockowej i zalewającej nas z radia wtórności produkcji rock and rollowych. Bardzo się peszymy, jak ktoś nas pyta: Co gracie ? Bo nie wiemy. Nikt jeszcze nie wymyślił definicji tej muzyki. I dobrze. Niech tak zostanie. Staramy się wrócić do wibracji z lat 60 i 70, oczywiście w trochę przetrawionej przez pryzmat czasu i doświadczeń formie.”.

 

Zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów, z których jeden był dość szczególny. Otóż zagraliśmy w Domku Kata zasłonięci ekranem, na którym widownia oglądała wizualizacje wideo autorstwa zapomnianego dziś z nazwiska ówczesnego studenta Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Zakończyliśmy działalność w 2010 roku.
Teraz pora na skład grupy i zespoły, w których graliśmy 🙂

Radek Czerwiński – wokal, (Kokaina, Demon Pazoozoo, Big Dick, Iguana24, Suońhce, Kaboom),
Szymon Wierzchowiecki – wokal, harmonijka, trąbka, na której specjalnie nauczył się grać (Wrak, Mr Z’oob, Coda),
Jacek Paprocki – gitara (Wrak, Konwerter, Mr Z’oob),
Jacek Czubak – gitara (Błysk, Coda, Zamach Stanu, Ten Dollars),
Kuba Grabski – bass (Błysk, Wrak, Mr Z’oob),
Wojtek Wnęk – winyle, sampler (New Da Vont),
Marek Kaleta – perkusja (Błysk, Coda).

 

autor: Kuba Grabski

*** Wydanie płyty „Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 3” wspierają:

Patronem albumu zostało Archiwum Państwowe w Koszalinie.

Komentowanie wpisu jest wyłączone.