platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert: Bitamina na Before Good Vibe Festival 2018 w Koszalinie

Bitamina po raz kolejny przyjeżdża do Koszalina. I ponownie wystąpi w ramach Good Vibe Festival. Będzie to koncert zapowiadający 6. edycję tej niezależnej imprezy.

Bitamina

Bitamina zagrała podczas w czerwcu zeszłego roku w koszalińskim Teatrze Variete Muza podczas Good Vibe Festival 2017. Był to jeden z najgoręcej przyjętych występów piątej edycji imprezy. – Od tamtego czasu zespół zdobył tak dużą popularność, że zdecydowaliśmy się zaprosić grupę raz jeszcze. Ciekawostką jest fakt, że Moo Latte, który grał przed Bitaminą w podczas tamtego koncertu, zapoznał się wówczas z muzykami zespołu. Panowie tak sobie przypadli do gustu, że Moo Latte stał się stałym członkiem grupy – mówi Mateusz Prus, pomysłodawca i organizator GVF.

 

Koncert Bitaminy odbędzie się już 10 marca 2018 roku zagra w klubie Jazzburgercafe. Bilety w cenie 30 złotych, dostępne są w serwisie going.pl i w barze Jazzburgercafe. Jako support zagra AWGS.

Rozkład wieczoru:
20:00 AWGS
21:00 Bitamina

 

Bitamina powstała z przyjaźni i miłości do muzyki. Słychać to w tekstach i w produkcji bitów. Wrażliwość z jaką do nas trafia jest zaskakująca, a wyśpiewane emocje odczuwamy bardzo osobiście.

Rok 2005, obóz aktorski Machulskich. To tutaj krzyżują się drogi Amara i Mateusza, założycieli Bitaminy. Niedługo potem dołącza do nich Piotr. Niezwykle uzdolnieni i aktywni artystycznie na różnych polach przypadają sobie do gustu. Nie przeszkadza im to, że Mateusz na co dzień mieszka w Niemczech, gdzie spełnia się jako aktor i reżyser, a Amar z Piotrem wiele czasu poświęcają produkcji ekologicznego sera i warzyw. Tworzą kolektyw, którego działalność nieprzerwanie trwa do dziś.

Nie patrząc na mody i trendy, pracują nad swoją muzyką. Mimo, iż zupełnie nie zabiegają o promocję i zaistnienie w social mediach, wokół tej trójki tworzy się rzesza bardzo oddanych fanów. Doceniają oni wrażliwość i szczerość, które nie pozwalają pozostać obojętnym.

 

Ich pierwszym albumem są „Listy Janusza”, utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, ocierające się o jazz, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 ukazuje się cyfrowo album „Plac Zabaw”. Wywołuje on spore zamieszanie i zainteresowanie wielu dziennikarzy muzycznych i osób ze środowiska. Pozytywne reakcje są motywacją do pracy nad kolejnymi produkcjami. Powstaje instrumentalny album „C” gdzie artyści pokazują swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, zaskakują samplami i jazzowym klimatem. Kolejna produkcja to „Kawalerka”, kontynuacja „Placu Zabaw”. Jest to album bardziej piosenkowy, opowiadający o potknięciach i pierwszych krokach stawianych samemu, krok poza dziecinne podwórko.

 

AWGS sampluje, komponuje, gra na perkusji i syntezatorach. Jego rejony to soul, jazz, alternatywny hip-hop czy elektronika. Czerpie inspiracje bezpośrednio ze sceny bitowej w Los Angeles, gdzie fascynują go tacy beatmakerzy jak Knxwledge czy Flying Lotus. Zaledwie w przeciągu 2 lat wydał na swoim bandcampie 20 mixtapeów.

Przypominamy, że Good Vibe Festival to niezależna inicjatywa muzyczna promująca młode zespoły poruszające się w konwencji jazzu, soulu, funku, hip hopu i elektroniki. GVF jest laureatem nagrody Made In Koszalin w kategorii „Kultura i design”. Jego patronem jest jeden z najbardziej szanowanych redaktorów muzycznych Hirek Wrona.

(materiały prasowe)

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentarze (1) do “Koncert: Bitamina na Before Good Vibe Festival 2018 w Koszalinie”

  1. UNLOCKFRP napisał(a):

    Dziękuję Loszmi, buziaki 🙂