platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koszaliński klub Jazzburgercafe koncertowo obchodzi 3. urodziny

Z okazji 3. urodzin koszaliński klub Jazzburgercafe zaprasza w sobotę 20 stycznia 2018 roku na imprezowy wieczór. Będą koncerty i afterparty.

 

Impreza rozpocznie o godz. 21 od koncertów dwóch zespołów: Jalee oraz Sarmacji.

 

Jalee to koszaliński zespół złożony z 4 muzyków (Patryk Dżaman, Miłosz Litwiak, Wiktor Jary, Bartek Kałus) grający crossover. Na swoim koncie maja płytę dostępną we wszystkich serwisach internetowych, oraz występy na licznych koncertach, zwłaszcza w Jazzburgercafe.

Sarmacja to poważna sprawa. Kompozycje rozpięte pomiędzy wyciszeniem, a uniesieniem.  Mocne fundamenty rytmiczne spowite w dubowej przestrzeni. Muzyka z miasta i z prowincji zarazem. Sarmację tworzą Paweł Bartnik znany z zespołu kIRk i z działalności solowej jako DJ Sajko oraz Michał Kołowacik tworzący jako Echo Deal. Nagrana jako pierwsza płyta Sarmacji – „Tutejsi” – ukaże się w 2018 roku nakładem Astigmatic Records. Druga płyta pt. „Taxi” została opublikowana na Bandcampie w październiku.

A po koncertach afterparty, za które odpowiadać będą:

Maciek Sienkiewicz / FASRAT
Radek Cyman / Cyman Records
Plastelinowy Joe / Plastelina
Repulse /Plastelina

 

Maciek Sienkiewicz – urodzony w Warszawie (1970) muzyk, krytyk muzyczny, DJ o jednym z najdłuższych staży w Polsce. Od lat eksploruje różne obszary muzyki – klasycznej i najnowszej, popularnej i awangardowej, tanecznej i eksperymentalnej. Zaczynał na początku lat 90, współprowadząc wraz z DJ 600V kultowe imprezy w warszawskich klubach Alfa i Hybrydy; od tego czasu gra regularnie w kraju i za granicą (poza Europą także w USA czy Meksyku). Jako DJ występował u boku wielu lubianych artystów – jak Daniel Bell, Howie B, Tiago, Al Kent, Richard Norris czy Rebolledo. Jako muzyk grał improwizowany noise z Jackiem Staniszewskim, Anną Zaradny czy Zbigniewem Karkowskim. Nagrywał muzykę do prac wideo i filmów dokumentalnych, uczestniczył w wielu projektach artystycznych/galeryjnych na całym świecie (współpracując m.in. z Piotrem Wyrzykowskim, Maurycym Gomulickim, Pauliną Ołowską czy Agnieszką Brzeżańską).

 

Radek Cyman prowadzi na co dzień, znany w światku, geszeft płytowy Cyman Records, a w weekendy gra ostro wyselekcjonowane winylowe cymesy w trójmiejskich i nie tylko trójmiejskich przybytkach życia nocnego. Łączy nienaganną technikę z nietuzinkowymi inspiracjami, a jego sety nie pozostawiają obojętnym nawet najbardziej opornych.

 

Repulse – kolekcjoner płyt, DJ, świr, który lubi zapach 12-sto calowych krążków. Popełnił niejednego seta w nieistniejącym już klubie Plastelina. Łączy szeroko pojęte światy house i techno, starając się za każdym razem zaskoczyć odbiorców swoją selekcją.

 

(materiały promocyjne)

kontakt: mariusz.rodziewicz77@gmail.com

Komentowanie wpisu jest wyłączone.