platforma blogowa portalu głos koszaliński

15. Płytowa Giełda GraMuzyka w Koszalinie. Kolekcjonerzy zjeżdżają z całej Polski

W sobotę 3 lutego do Koszalina zjadą kolekcjonerzy z całej Polski. Powód? 15. edycja Płytowej Giełdy GraMuzyka w klubie Jazzburgercafe.

Płytowa Giełda GraMuzyka / fot. Radek Koleśnik

 

W pierwszym zdaniu nie ma przesady. Koszalińska Płytowa Giełda GraMuzyka organizowana przez blog GraMuzyka, który jest częścią portalu Głosu – gk24.pl, znana jest wśród kolekcjonerów z różnych zakątków Polski. Już od ponad roku na imprezie pojawiają się wystawcy z całego Pomorza – od Szczecina, przez Kołobrzeg i oczywiście Koszalin – po Gdynię. To już stali bywalcy, którzy za każdym razem na swoich stoiskach mają w sumie około 4, a nawet 5 tysięcy winyli i około 1000 płyt CD.

Na najbliższej giełdzie pojawią się także nowi kolekcjonerzy. Jeden przyjedzie z Poznania i może mieć nawet 2 tysiące winyli. Kolejny dotrze do Koszalina aż z Warszawy.

 

Ale o giełdzie wiedzą też niezależne wytwórnie z Białegostoku, czy Oświęcimia. Mowa o Arachnophobia Records (wydająca m.in. zespoły In Twilight’s Embrace, Ur, Mentor, Thy Worshiper) i Mad Lion Records (m.in. Mallephyr, Parricide, Nuclear Vomit, Planet Hell, Offence), które wydają ekstremalne odmiany metalu. Co prawda nie zdecydują się osobiście pojawić na giełdzie, ale przyślą swoje płyty i będą dostępne na stoisku GraMuzyka.

 

Na tym stoisku dostępna będzie także muzyka zespołów z Koszalina oraz labelu Oaktopus z Poznania, Nasiono Records z Trójmiasta, czy Kalejdoskop Records z Warszawy.

Pozostając w klimatach muzyki niszowej, ale oczywiście bardzo interesującej, osobiście pojawią się przedstawiciele wytwórni Rage In Eden Records z Białogardu, Plaży Zachodniej z Kołobrzegu. Po raz pierwszy pojawić się ma label Pionierska, który stawia na muzykę wydawaną na kasetach magnetofonowych.

 

Na pewno każdy znajdzie na sobotniej imprezie coś dla siebie. Nieważne, czy jest fanem klasyki, jazzu, popu, elektroniki, hip-hopu, rocka, czy wspomnianego już metalu. Na stoiskach można znaleźć płyty z niemal każdego gatunku.

Zapraszamy więc do klubu Jazzburgercafe 3 lutego w godz. 11-14. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

 

A wieczorem w klubie zagra raper Malik Montana. Impreza biletowana.

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz77@gmail.com

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.