platforma blogowa portalu głos koszaliński

Woodland Spirit z Koszalina zbiera na wydanie płyty

Koszaliński zespół Woodland Spirit chce wydać swoją pierwszą płytę. Pieniądze na ten cel muzycy zbierają za pośrednictwem portalu crowdfundingowego PolakPotrafi.

Woodland Spirit znany jest już wielu mieszkańcom Koszalina i nie tylko. Od początku swojej działalności zamieszczają na YouTube klipy z wykonywanymi utworami, chętnie też koncertują wspierając, a także organizując akcje charytatywne na rzecz chorych, potrzebujących dzieci. Grają przede wszystkim akustyczne wersje utworów zespołu Anathema i właśnie te osiem kompozycji ma się znaleźć na pierwszej płycie zespołu, który w ten sposób chce zamknąć ten okres swojej działalności i skupić się na autorskim materiale.

 

Piosenki na album „Tribute to Anathema” zostały nagrane w studiu koncertowo-nagraniowym im. Czesława Niemena w Radiu Koszalin, za miks i mastering odpowiada Piotr Owczarzak z Koszalina. Koszty tej części powstania płyty muzycy pokryli sami, zostało jeszcze przygotowanie płyty do produkcji i sama produkcja. Pieniądze na ten cel postanowili zebrać za pośrednictwem portalu crowfundingowego PolakPotrafi. Jeśli więc chcecie wesprzeć ich w osiągnięciu celu kliknijcie > Woodland Spirit na PolakPotrafi i wybierzcie jedną z nagród.

 

Wśród nich jest m.in. sama płyta Woodland Spirit „Tribute to Anathema”, którą można mieć już za 25 złotych. Po premierze ma kosztować 35 złotych, cena na portalu crowfundingowym jest więc ukłonem w stronę tych, którzy wierzą w jakość materiału. Zresztą, nie trzeba kupować płyty w ciemno. Na Youtube pojawił się już klip do utworu „Untouchable part 2” z gościnnym udziałem Mariusza Puszczewicza z zespołu Bacteryazz. Posłuchajcie i sami zdecydujcie, czy warto pomóc koszalinianom spełnieniu ich marzenia, jakim jest wydanie płyty.

 

Warto tu dodać, że sam blog GraMuzyka zaangażował się w akcję muzyków. Przygotowuję specjalną limitowaną edycję płyty „Tribute to Anathema” w specjalnym pudełku, które jest ręcznie wycinane z grubej tektury, ręcznie sklejane i malowane. Powstanie osiem takich egzemplarzy.

 

Jeśli jesteście przekonani do projektu, to nie zwlekajcie i wesprzyjcie koszalińskich muzyków już dziś! > Woodland Spirit na PolakPotrafi . Zespół ma czas tylko do 5 stycznia 2018 roku, by zebrać 6.800 złotych.

 

Woodland Spirit – Tribute to Anathema, to projekt akustyczny obejmujący 8 utworów angielskiej grupy Anathema w interpretacji Woodland Spirit. W chwili obecnej w skład zespołu wchodzi 6 osób – 2 wokale, 2 gitary elektroakustyczne, cajon i klawisze.

Klaudia Wieczorek – wokalistka: półfinalistka siódmej edycji Must Be The Music finalistka Festiwalu „Na Fali” podczas którego zaśpiewała w duecie z Anią Wyszkoni. Nagrała w duecie z Piotrem Roguckim utwór Vision Of Sound który otwiera jego solową płytę J.P Śliwa.

Ania Mural – wokalistka: laureatka wielu ogólnopolskich, jak i międzynarodowych konkursów. Przez ponad 3 lata współpracowała ze światowej sławy polskim pop-tenorem Markiem Torzewskim. Występowała z zespołem Skaldowie jak również z angielskim, znanym artystą Cliffem Richardem. W 2015 roku doszła do ćwierć finału w programie Mam Talent

Sebastian Krzewiński – cajón: w zespole Woodland Spirit od 2016 roku. Zajął I miejsce na Europejskim Festiwalu Młodzieży w Neerpelt (Belgia) iI miejsce w finale Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Paryżu.

Wojciech Jaśkiewicz – klawisze: w zespole Woodland Spirit od sierpnia 2017 roku. Na swoim koncie ma liczne nagrody na konkursach akordeonowych i ogólnomuzycznych w kraju i za granicą m.in. Grand Prix na III Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Kraju Permskim.

Michał Goldfarb – gitara akustyczna: w zespole Woodland Spirit od samego początku, jest jednym z założycieli zespołu, organizator akcji i koncertów charytatywnych.

Rafał Zieliński – gitara akustyczna: w zespole Woodland Spirit od samego początku, jest jednym z założycieli zespołu.

 

Na płycie pojawią się również goście: Wiktor Jary (skrzypce) – zespół Jalee, Henryk Rogoziński (bas akustyczny) – zespół Bacteryazz, Mariusz Puszczewicz (wokal) – zespół Bacteryazz, Piotr BERIAL Kuzioła (wokal) – zespół Betrayer.

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.