platforma blogowa portalu głos koszaliński

Good Vibe Festival 2018. Vibe Quartet ogłoszony pierwszym wykonawcą

6. edycja Good Vibe Festival zostanie zorganizowana w Koszalinie na przełomie maja i czerwca 2018 roku. Do imprezy jeszcze sporo czasu, ale już znany jest pierwszy zespół, który otworzy imprezę.

Vibe Quartet z Mateuszem Prusem

Będzie nim Vibe Quartet, młody zespół z Katowic, który wygrał tegoroczny Krokus Jazz Festiwal i który wykorzystuje nieczęsto spotykany w jazzie wibrafon. Grupa zagra 31 maja 2018 roku w Filharmonii Koszalińskiej podczas inauguracji Good Vibe Festival. Ich koncert poprzedzi występ „prawdziwej sławy” – jak zaznacza Mateusz Prus, pomysłodawca i organizator wydarzenia. Kim będzie ta sława? Tego jeszcze zdradzać nie chce. Wyjaśnia natomiast, jak doszło do zaproszenia Vibe Quartet na GVF 2018.

 

Koszalinianin został zaproszony do wzięcia udziału w międzynarodowym festiwalu jazzowym Hitch On Music Exchange w Krakowie. Stało się to za sprawą innego koszalinianina, pianisty jazzowego Kamila Piotrowicza, który wraz ze swoim zespołem zakwalifikował się do kategorii showcase krakowskiej imprezy. Warunkiem występu zespołu było wskazanie partnera. Został nim Good Vibe Festival.

 

I Mateusz Prus, jako przedstawiciel partnera mógł zasiąść w jury konkursu młodych zespołów jazzowych. Skład jury uzupełniali przedstawiciele festiwalu Jazz Jantar w Gdańsku, festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu, klubu Zig Zag z Berlinie, wytwórni Emme z Włoch i promotorzy jazzu w Moskwie i Belgii.

 

– Jako partner, GVF zobowiązany był do zaproszenia jednego wybranego składu na festiwal do Koszalina – wyjaśnia organizator GVF. Jury przyznało główną nagrodę Quantum Trio, a drugą Vibe Quartet. I to właśnie Vibe Quartet został zaproszony do Koszalina na inaugurację 6. edycji Good Vibe Festival.

 

– Wyjazd na festiwal do Krakowa to było wspaniałe przeżycie. Poznałem wielu promotorów muzyki z całego świata (w tym takich krajów jak Chiny, Rosja, Hiszpania) a także wspaniałych muzyków. Mogłem podpatrywać jak od środka wygląda organizacja jednego z najważniejszych festiwali jazzowych w Polsce. To z pewnością zaowocuje przy organizacji kolejnych edycji Good Vibe Festivalu. – przyznaje Mateusz Prus.

 

Warto też dodać, że w grudniu Good Vibe Festival zdobył nagrodę Made In Koszalin w kategorii Kultura i Design. Obok GVF laureatami tej nagrody zostali: I Koszaliński Kongres Kultury i Monika Zawierowska z Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Nagrody Made In Koszalin mają na celu promowanie patriotyzmu lokalnego, designu oraz firm i wydarzeń, z których Koszalin jest dumny.

 

Przypomnijmy, Good Vibe Festival to impreza, na której prezentowani są młodzi wykonawcy szeroko pojętego jazzu i muzyki elektronicznej, którzy te gatunki łączą z hip-hopem, soulem, r n’b. To także już marka, którą można łączyć z wysokiej jakości muzycznymi doznaniami. Świadczą o tym wszystkie dotychczasowe edycje imprezy, na których grali m.in. Rasmentalism, Roux Spana Beat Trio, Bitamina, EABS, The Green House Expansion, Chaotic Pieces. W 2017 roku partonem imprezy został znany dziennikarz muzyczny Hirek Wrona.

 

autor: Mariusz Rodziewicz (na podstawie materiałów prasowych)

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.