platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert: Nagrobki w koszalińskim Jazzburgercafe

Nagrobki, alternatywna grupa z Trójmiasta przyjedzie do Koszalina. Już w piątek, 1 grudnia 2017 roku zagrają w klubie Jazzburgercafe.

źródło: facebook zespołu Nagrobki

Koncert planowany jest na godz. 20:30. Bilety kosztują 20 złotych i będą dostępne w dniu koncertu.

 

Nagrobki wystąpią w Koszalinie po raz pierwszy, ale muzycy z tej grupy gościli już kiedyś w naszym mieście. Z zespołem Gówno zagrali koncert w nieistniejącym klubie Plastelina prowadzonym wtedy przez właściciela Jazzburgercafe.

 

Nagrobki tworzą grający na gitarze Maciej Salamon oraz perkusista Adam Witkowski (obaj udzielają się wokalnie).  Na swoim koncie mają trzy płyty: „Pańskie wersety” z 2014 roku, wydany rok później album „Stan prac” oraz „Granit” z 2017 roku. Albumy wydawane są w ograniczonych nakładach i rozchwytywane są przez fanów i kolekcjonerów.

 

Choć  to duet, to na ostatnich dwóch płytach w studiu wspierali ich Olo Walicki, Mikołaj Trzaska, Tomasz Ziętek i Michał Skrok.

 

W tekstach swoich utworów muzycy sięgają do tematu śmierci i przemijania. Na poważnie i przymrużeniem oka. W tej materii zespół jest bardzo konsekwentny. Muzyka natomiast jest mieszanką wielu wpływów – od starego polskiego big beat’u przez gitarowy noize, zimną fale, a nawet wczesny black metal.

 

Zespół ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów. Grali m.in. na festiwalu Off w Katowicach, na Openerze w Trójmieście, Springbreaku w Poznaniu. W końcu przyszedł czas na Koszalin.

(na podstawie materiałów prasowych)

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.