platforma blogowa portalu głos koszaliński

Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 2. Morbid Insane

“Z archiwum koszalińskiego rocka cz.2” to płyta – kompilacja utworów nie istniejących już zespołów rockowych i metalowych z Koszalina. Płyta będzie miała swoją premierę 7 października 2017 roku podczas koszalińskiej imprezy 14. Płytowa Giełda GraMuzyka w klubie Jazzburgercafe. Album będzie dodawany jako gratis do zakupów zrobionych podczas giełdy. Morbid Insane to kolejny zespół, który trafi na składankę.

 

Morbid Insane powstał w 1989 roku w Koszalinie z inicjatywy Józka Jażdżewskiego pseudo Jack Daniels i drumera Andrzeja Strzeleckiego ksywa Martini Fenolini. Wkrótce do zespołu dołączyli: basmen Jacek Leśny pseudo Heineken oraz wydzieracz japy Johny Walker znany jako Tomasz Dziunycz.

Do najbardziej znanych dzieł w owym czasie należało z pewnością demo Sicken Crazy. Grupa ostro koncertowała po całym kraju by w 1992 roku wejść do Modern Sound Studio gdzie nagrała 6 kawałków w niezłej jak na tamten czas jakości. Z powodu braku czasu dużej liczby koncertów i braku czasu materiał nie został opublikowany. Ba, nawet nie doczekał się nazwy! Z niewyjaśnionych przyczyn Morbid rozpadł się koło roku pańskiego A.D 1995.

 

***

Składanka „Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 2” zostanie wydana dzięki wsparciu:

Komentowanie wpisu jest wyłączone.