platforma blogowa portalu głos koszaliński

Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 2. Sons of Preachers

“Z archiwum koszalińskiego rocka cz.2” to płyta – kompilacja utworów nie istniejących już zespołów rockowych i metalowych z Koszalina. Płyta będzie miała swoją premierę 7 października 2017 roku podczas koszalińskiej imprezy 14. Płytowa Giełda GraMuzyka w klubie Jazzburgercafe. Album będzie dodawany jako gratis do zakupów zrobionych podczas giełdy. Oto jeden z zespołów, które trafią na płytę – Sons of Preachers.

 

Zespół Sons of Preachers, a wcześniej The Hilips przypominam sobie jako dwie migawki.

Za pierwszym razem widzę Filipa Kamieniarza – gości,a który miał pomysł na stworzenie bandziku, wzorowanego na zespołach nowej fali. Był chyba 2008 rok, gościu miał swoje piosenki, zaaranżowane na gitarę i perkusję, które wydłubali wieczorami z Filipem Skazińskim w Jamnie. Szybko udało nam się domontować do tego drugą gitarę, bas i można było koncertować. Ale nie koncertowaliśmy – bo nie bardzo dało się zebrać skład, który dotarłby do tego samego klubu, w tym samym czasie. Dlatego też odpuściłem granie z zespołem.

 

Parę miesięcy później zdziwiłem się, jak mój przyjaciel Maciej, zaprosił mnie na koncert zespołu The Hilips w którym grał na klawiszach – a to był właśnie ten sam zespół, w którym grałem parę miesięcy wcześniej. Maciek próbował ich przekonać nawet do grania w nieparzystym metrum z połamanymi akordami co chyba nawet mu się trochę udało. Byłem na ich dwóch koncertach i rzeczywiście skład na tle koszalińskiej sceny bardzo się wyróżniał – lekkością grania, jakością i pomysłem.

 

Parę lat później chłopaki zaproponowali mi znowu wspólne spędzanie czasu na próbach – zgodziłem się i po jakimś czasie, po zmianach personalnych, udało nam się zawiązać kwartet grający podobnie do tego co w roku 2008. Dzięki poważniejszemu podejściu panów z zespołu, a także dzięki regularnym próbom udało nam się zagrać na juwenaliach w Słupsku, a także parę koncertów w Koszalinie i okolicy gdzie udało nam się pokazać z dobrej strony.

Zespół zawsze skupiał ludzi z szerokimi horyzontami muzycznymi. Grając tu wiele dowiedziałem się o muzyce. To tu nauczyłem się, że wykonawca którego nigdy w życiu nie posłuchałbym nawet dla śmiechu może mieć w repertuarze fajne propozycje. Grając w klasycznym rockowym składzie często wkładaliśmy do utworów inspiracje z skądinąd i to była chyba największa zabawa. Dobrze nam to brzmiało.

Ostatni skład:
– Filip Kamieniarz – v., g,
-Dominik Chłopecki – g.,
– Mateusz Godawa – b.
– Michał Juraszewski – dr.,

W zespole grali:
– Filip Skaziński – dr,
– Łukasz Stachowiak – b.,
– Maciej Trembowiecki – b.,
– Maciej Moroz – k.,

autor: Dominik Chłopecki

***

Wydanie płyty „Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 2” wspierają:

Komentowanie wpisu jest wyłączone.