platforma blogowa portalu głos koszaliński

Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 2. Rezor

“Z archiwum koszalińskiego rocka cz.2” to płyta – kompilacja utworów nie istniejących już zespołów rockowych i metalowych z Koszalina. Płyta będzie miała swoją premierę 7 października 2017 roku podczas koszalińskiej imprezy 14. Płytowa Giełda GraMuzyka w klubie Jazzburgercafe. Album będzie dodawany jako gratis do zakupów zrobionych podczas giełdy. Na płycie znajdzie się także grupa Rezor.

Zespół REZOR powstał w maju 2001 roku w Koszalinie. Założył go Radek”Bulleck”Walczak z Piotrkiem”Poostym”Pustelnikiem. Później dołączył basista perkusista Piotrek Staniszewski i Piotrek Mieszczankin.

 

Miejsce tego drugiego zajął Bartek Dzudzewicz, ale niestety również długo nie pograł. Wtedy zjawił się ni stąd i zowąd Andrzej”Jażyn”Nowicki i w tym składzie zespół wygrał Generację w 2003 roku. Dodało to kapeli wiary w siebie i to, co grają zapisali na taśmie w studiu nagraniowym Miejskiego Ośrodka Kultury w Koszalinie, jak i odzwierciedlili to w dużej ilości zagranych koncertów.

 

Niestety decyzje o odejściu musiał podjąć Piotrek Staniszewski (perkusja). Zburzyło to nieco doskonałe zgranie członków, dlatego zespół musiał zrobić sobie dłuższą przerwę od zdobywania dalszego uznania, by otrząsnąć się ze zmian, jakie nastąpiły i przygotować się do nadejścia nowego perkusisty, którym okazał się Adam Szkoda, jak się okazało nie na długo. Jego miejsce zajął Sebastian”Stryhu”Strycharczuk.

 

Jeśli chodzi o styl muzyczny, trudno go sprecyzować, ponieważ każdy z członków zespołu posiadał swój świat zainteresowań muzycznych, przez co zespół był mieszanką wielu ostrych klimatów inspirowanych gatunkami takimi jak: rock, hard rock, metal, thrash metal, hard core, punk.

 

***

Wydanie albumu „Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 2” wspierają:

Komentowanie wpisu jest wyłączone.