platforma blogowa portalu głos koszaliński

Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 2. Skundoom

“Z archiwum koszalińskiego rocka cz.2” to płyta – kompilacja utworów nie istniejących już zespołów rockowych i metalowych z Koszalina. Płyta będzie miała swoją premierę 7 października 2017 roku podczas koszalińskiej imprezy 14. Płytowa Giełda GraMuzyka w klubie Jazzburgercafe. Album będzie dodawany jako gratis do zakupów zrobionych podczas giełdy. Skundoom to kolejny zespół, który trafi na składankę.

 

Skundoom… Kolejna z dziwnych nazw zespołu w którym grałem. Bodajże 1996 – Buli, Kyca, Metal – pierwszy squad. Ja chciałem grać heavy metal, reszta chyba też ?

 

Nagraliśmy razem pierwszy materiał na moim power mikserze. Nagrywaliśmy na kasetę, później z jednej kasety leciał podkład, a my robiliśmy dogrywki. Generalnie setka. Później nagrywka z obywatelem B.B., jakieś domowe studio…

 

Cały okres do około 2001 roku przewaliło się dużo muzyków. Grał m.in. Jazzus Wojtek N., Owca Piotr Owczarzak, Kurczak, Robin Piotr Tołoczko, Mały Michał Adamczyk, Hamer Daniel  Hamera. Zawsze jechaliśmy po całości i na 100%. Wychodziło różnie.

 

Graliśmy można by rzec nawet na stadionach. Z tym, że zamiast sceny backline stał na trybunie honorowej. W pewnym amfiteatrze nie było w ogóle światła na scenie. Rudy robił nam je z halogenu poloneza.

 

Największe show zrobiliśmy w koszalińskim amfiteatrze. Wjechaliśmy na koncert trzymając flagę Skundoom pojazdem a’la traktor, który skonstruował Rudy. Nie miał tłumika. To wszytko przy muzyce z gwiezdnych wojen i opowieści, którą snuł przez mikrofon Kyca. Podczas koncertu Rudy sterował płomieniami z dwóch butli gazowych. Butla była połączona 10-metrowym wężem ogrodowym z beczką która miała coś a’la palnik. Buthead opowiadał, że jak strażak zobaczył po co nam były te butle to się przeżegnał. ? Nie przerwali koncertu koncert było o g. 13, więc na trybunach było tylko kilkanaście osób.

 

Wymyślaliśmy różne cuda, wianki i przebieranki. Były jakieś wyróżnienia, nagrody … Głównie był heavy metal.

 

autor: Daniel Burzyński

***

Wydanie albumu „Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 2” wspierają:

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.