platforma blogowa portalu głos koszaliński

Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 2. Blondyn

“Z archiwum koszalińskiego rocka cz.2” to płyta – kompilacja utworów nie istniejących już zespołów rockowych i metalowych z Koszalina. Płyta będzie miała swoją premierę 7 października 2017 roku podczas koszalińskiej imprezy 14. Płytowa Giełda GraMuzyka w klubie Jazzburgercafe. Album będzie dodawany jako gratis do zakupów zrobionych podczas giełdy. Na albumie będzie można usłyszeć zespół Blondyn.

 

Zespół „Blondyn” założyli w 2001 roku Remigiusz „Mickey” Błaszków, Piotr „Owca” Owczarzak i Tomasz „Tośka” Szeląg. Wkrótce do składu dołączył Arkadiusz „Wujek” Wójcik.

 

Powstaliśmy, bo chcieliśmy robić muzykę inną niż ta, grana przez nas w macierzystych kapelach. Tośka grał w Zoob’ie i Słońhce, ja w Kolesiach i Ivonie, Owca w Touchdown, a Wujek chwilowo się nudził ? Pierwsze próby zagraliśmy tydzień przed festiwalem „Generacja” w którym w ostatniej chwili zdecydowaliśmy się wystąpić. Zajęliśmy drugie miejsce.

 

Zespół istniał z przerwami aż do 2005 roku. W 2004 Arka Wójcika zastąpił Szymon.

 

Nagła śmierć Tośki była dla nas wszystkich ciosem po którym nie chcieliśmy już grać i „Blondyn” odszedł razem z nim. Zdecydowaliśmy się wystąpić jeszcze tylko raz – na pierwszej imprezie poświęconej Tomkowi w Kreślarni. Na scenie pomogli nam wówczas Wojtek „Jazzus” Narejko, i Piotr Pustelnik i Krzysiek „Kropa” Kropisz.

 

autor: Remigiusz Błaszków

***

Wydanie albumu „Z archiwum koszalińskiego rocka cz. 2” wspierają:

Komentowanie wpisu jest wyłączone.