platforma blogowa portalu głos koszaliński

Dali na zapowiedzi #29. Decapitated / Gyrdleah / Queens Of The Stone Age

Trzy gitarowe zapowiedzi. Techmetalowy Decapitated wydaje „Anticult”, black metalowy Gyrdleah wypuszcza EP-kę „Passage Into The Night”, a rockowy Queens Of The Stone Age zapowiada kolejny album „Villains”.

 

Zapowiedź 1. Dłonie złożone do modlitwy, przebite dziesięcioma gwoździami, z których zwisa różaniec zakończony nie krzyżem, a karabinem maszynowym – to okładka najnowszej płyty Decapitated. „Anticult” swoją premierę będzie miał 7 lipca 2017 roku.

 

Czym mistrzowie technicznego metalu chcą zaskoczyć swoich fanów? Przedsmak dostępny już na YouTube, gdzie można posłuchać dwóch numerów „Never” i „Earth Scar”. Pierwszy rozpoczynający się łagodnie, ale po chwili rozpędza się na dobre. Drugi bardziej melodyjny, ze świetnym bujającym groovem. Jak podkreśla Vogg, mózg i gitarzysta Decapitated, nowy album doskonale reprezentuje zarówno dziedzictwo jak i przyszłość grupy, i jest najlepszą wizytówką muzyczną zespołu.

 

Nie pozostaje nic innego, jak czekać na osiem premierowych numerów z krążka „Anticult”.

> Decapitated „Anticult” na mystic.pl

 

Zapowiedź 2. Gyrdleah to kolejna undergroundowa ekipa black metalowa, która trafiła do mojego odtwarzacza. „Passage Into The Night”, czyli EP-ka tego brytyjskiego bandu ukaże się 30 czerwca 2017 roku nakładem polskiej wytwórni ViaNocturna. Choć – jeśli wierzyć notce na bandcampie zespołu – została nagrana już w grudniu 2011 roku, a ostatecznie zrealizowana w 2012 roku.

 

Czy to jednak ważne, że czekała długie pięć lat, by pojawić się na fizycznym nośniku? Grunt, że w końcu się pojawiła, a po pierwszych przedpremierowych odsłuchach mogę już stwierdzić, że to (co najmniej) bardzo przyzwoity materiał. Nagrany w średnich tempach i wolnych – wręcze doomowych – tempach, bardzo klimatyczny, mroczny. I przy okazji ciekawostka: logo zespołu wyszło spod ręki Christophe’a Szpajdela, znanego jako Lord Of The Logos.

> Gyrdleah „Passage Into The Night” na ViaNocturna

 

Zapowiedź 3. Na koniec zdecydowanie lżej gatunkowo, ale ekipie Josha Homme’a nie można odebrać niesamowitej rockowej mocy. Śmiem nawet twierdzić, że swoim pomysłem na muzykę potrafią porwać bardziej, niż najbardziej przesterowane gitary, najszybciej pędząca perkusja i najbardziej opętany wokal.

 

Dlatego czekam na eksplozję energii z niecierpliwością, a premiera „Villains”, najnowszego albumu Queens Of The Stone Age planowana jest na 25 sierpnia 2017. Na razie można posłuchać utworu „The Way You Used To”. Co polecam zrobić. Najlepiej już!

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.