platforma blogowa portalu głos koszaliński

Materia ze Szczecinka zagra na Przystanku Woodstock

Materia, metalowy zespół ze Szczecinka zagra w tym roku na największym festiwalu muzycznym w Polsce – na Przystanku Woodstock. I to na Dużej Scenie. Wszystko dzięki fanom, którzy oddawali na nich swoje głosy.

 

– Dowiedzieliśmy się o tym w sobotę wieczorem podczas koncertu w klubie Progresja w Warszawie. To była niesamowita wiadomość – nie kryje zadowolenia Tadeusz Piesiak, gitarzysta i wokalista zespołu Materia. – Swoje głosy oddało na nas ponad 13 tysięcy osób. To chyba największa liczba głosów w historii, jaka została oddana na jeden zespół w ramach Złotego Bączka.

 

Czym jest Złoty Bączek? To nagroda, którą przyznają sami fani muzyki, uczestnicy Przystanku Woodstock. Każdego roku po zakończeniu kolejnej edycji festiwalu prowadzony jest specjalny plebiscyt. Spośród wszystkich zespołów, które zagrały danego roku na Przystanku – nieważne, czy na Małej, czy też na Dużej Scenie –  fani mogą wybrać zespoły, które chcieliby zobaczyć ponownie. Tym razem już na Dużej Scenie.

 

Materia, która w 2016 roku zagrała koncert na Małej Scenie od początku mocno zaangażowała się w plebiscyt i mobilizowała swoich fanów do oddawania głosów. Doszli do ścisłego finału i w ostatnich dniach na Facebooku toczyła się zacięta walka o głosy. – Było naprawdę emocjonująco, bo na dzień przed zakończeniem plebiscytu nasza przewaga nad drugim zespołem stopniała za 1500 głosów do około trzystu. Przeszliśmy więc do kontrataku – opowiada Tadeusz Piesiak. – Będąc już w Warszawie, gdzie w klubie Progresja odbywały się eliminacje do kolejnej edycji Przystanku Woodstock (zespół grał tam jako gość imprezy – dop. aut.) wrzuciliśmy kolejny post, który zadecydował o zwycięstwie. Okazało się, że metalowa brać potrafi się zmobilizować i nawet jeśli nie wszyscy naszą muzykę znali, to zachęcali do wsparcia naszego zespołu. W ciągu doby swój głos na nas oddało około 2 tysiące zupełnie nowych ludzi.

 

Co ważne, Materia w Warszawie spotkała się z muzykami zespołu Romantycy Lekkich Obyczajów, który ostatecznie zakończył głosowanie na drugim miejscu. – Mieliśmy okazję posiedzieć, porozmawiać o muzyce, o samym plebiscycie. Bardzo fajni ludzie, nawiązaliśmy świetny kontakt. Szczególnie z klawiszowcem, który – jak się okazało – mieszka w Koszalinie i jest fanem metalu – dodaje Tadeusz Piesiak.

 

 

Przypomnijmy, że będzie to już trzeci występ szczecineckiej Materii na Przystanku Woodstock. W zeszłym roku – o czym już wspomnieliśmy – zagrali na Małej Scenie, a w 2011 roku grali na Dużej Scenie. – Znany jest już nawet termin, w którym będziemy grali. Co ciekawe, będzie to ta sama godzina i ten sam dzień, w którym graliśmy sześć lat temu – cieszy się gitarzysta zespołu.

 

To właśnie wtedy Michał Piesiak, basista i wokalista Materii stracił na scenie włosy. Wielkim sekatorem obciął mu je sam Jurek Owsiak. Czy i tym razem jeden z muzyków zdecyduje się na taki gest? – Oooo nie wiem. Ja na pewno nie pozwolę obciąć swoich – śmieje się Tadeusz.

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

2 komentarze do “Materia ze Szczecinka zagra na Przystanku Woodstock”

  1. Czytelnik napisał(a):

    Na stronie Woodstock pisza, ze zagraja na malej scenie. O co chodzi ??

  2. gramuzyka napisał(a):

    Na Małej Scenie grali rok temu. Teraz DUŻA.