platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koszalińska Magia Rocka. Charytatywny koncert dla Poli w Jazzburgercafe

Trzy koszalińskie zespoły: Woodland Spirit, Oil Stains i Bacteryazz 9 czerwca 2017 r. zagrają w koszalińskim klubie Jazzburgercafe. Pieniądze z imprezy będą przekazane chorej czteroletniej Poli.

Pola ma 4 latka i jest podopieczną fundacji MAGIA – Fundacja Pomocy Dzieciom, która jest patronem imprezy. Dziewczynka zmaga się z zespołem Westa, głębokim niedosłuchem oraz zanikiem nerwu wzrokowego. Pomimo ciężkiej sytuacji jest dzieckiem pełnym radości co w dużej mierze zawdzięcza swojej troskliwej i bardzo zaradnej mamie.

 

Głównym celem jest zapewnić Poli możliwość godnego i szczęśliwego życia, dlatego zbiórka przeznaczona jest na sprzęt umożliwiający i ułatwiający transport oraz normalne prosperowanie dziecka. Jest to między innymi specjalny fotelik samochodowy dla osoby niepełnosprawnej, który dzięki specjalnej konstrukcji „rośnie” razem z dzieckiem, pionizator, który ma ułatwić Poli utrzymywanie pozycji wyprostowanej oraz ortezy. Sprzęt ten podniesie jej obecny komfort życia oraz umożliwi dalszy rozwój.

 

By wspomóc Polę wystarczy kupić cegiełkę będącą jednocześnie biletem wstępu na koncert. Kosztuje jedyne 25 złotych. Jak informują organizatorzy na tydzień przed imprezą rozeszło się już około 100 cegiełek, niemal drugie tyle czeka na nabywców. Jeśli więc chcecie wziąć udział w koncercie nie czekajcie na ostatnią chwilę i już dziś odwiedźcie Jazzburgercafe, by kupić cegiełkę.

 

Warto to zrobić, bo na koncercie będzie można usłyszeć trzy świetne koszalińskie zespoły.

 

Bacteryazz powstał w Koszalinie pod koniec stycznia 2013. Muzykę Bakterii można określić jako polskojęzyczną gitarową mieszankę grunge’u z rockiem, punkiem czy metalem. Zespół na bieżąco publikuje teledyski do swoich singli oraz sporo koncertuje po całej Polsce. Na żywo kompozycje Bakterii zyskują dodatkową energię i zarażają publiczność. Zespół pojawił się w programie tv Must Be The Music. W sierpniu 2015 r. otrzymał Nagrodę Specjalną podczas XIV In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie. W marcu 2016r. Bacteryazz otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Koszalina za działalność w dziedzinie tworzenia, upowszechniania i ochrony kultury.

 

Oil Stains to duet z Koszalina, który powstał w 2013 roku. Tworzą materiał o charakterze blusowo-rockowym muzyki lat 60 i 70. Mają na swoim koncie wiele koncertów, między innymi występ na Fląder Festiwal czy Legendy Rocka. W zeszłym roku można ich było zobaczyć na scenie Lecha w Kostrzynie nad Odrą podczas Przystanku Woodstock!

 

Woodland Spirit (organizator koncertu) powstał w 2015 roku. Założyła go trójka przyjaciół : Emil Krocz, Michał Goldfarb i Rafał Zieliński. Początkowym zamysłem było zagranie kilku coverów zespołu Anathema na gitarach akustycznych w wersji instrumentalnej. Plany te jednak uległy zmianie. Pod koniec roku 2015 do gitarzystów dołączyła Anna Mural, która zgodziła się zaśpiewać gościnnie kilka utworów, a zbiegiem czasu dołączyła do zespołu na stałe. Obecnie w zespole śpiewa również Klaudia Wieczorek. Tego wieczoru grupa zagra inaczej niż dotychczas. Pomoże im w tym Dariusz Mural – mąż Ani, który pojawi się w drugiej części występu.

 

Co ważne podczas koncertu będą prowadzone licytacje, warto więc zabrać ze sobą więcej gotówki. A będzie można kupić m.in. dzieła Krzysztofa Rećko-Rapsy, Cukina, Maćka Mazurkiewicza z grupy Most Blunted. Będą też płyty ufundowane przez zespoły Pampeluna, Bacteryazz. Swoją skromną cegiełkę dorzucił też blog GraMuzyka – są to płyty składanki wydawane przy okazji Płytowej Giełdy GraMuzyka. A to tylko część przedmiotów, które będzie można zlicytować wieczorem 9 czerwca w klubie Jazzburgercafe.

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

 

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.