platforma blogowa portalu głos koszaliński

Dali na zapowiedzi #28. Bass Jan Other / Pro8l3m / Quebonafide

Trzy zapowiedzi: Bass Jan Other z kasetą „Washed By Waves”, nie zapowiadana wcześniej EP-ka od duetu Pro8l3m oraz Quebonafide i jego „Egzotyka”.

Zapowiedź 1. Winyle wróciły już do łask kolekcjonerów muzyki, to wszyscy wiedzą. Nic więc dziwnego, że coraz więcej albumów wydawanych jest nie tylko na CD, ale też na wosku. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się też kaseta magnetofonowa. I chyba na tym trendzie MOST, elektroniczny label wytwórni Prosto opiera swoją nową serię zatytułowaną MOST Blunted (nie mylić z koszalińską ekipą ludzi zaangażowanych i kreatywnych – zbieżność nazw przypadkowa).

 

Otwiera ją wydana właśnie kaseta z muzyką Bass Jana Othera. To album „Washed By Waves”, który zawiera kawał bardzo dobrej instrumentalnej muzyki elektroniczej. Cała płyta – przepraszam, kaseta – jest do odsłuchania na YouTube. Brzmienia, które można na niej znaleźć mieszczą się między dub techno, a jazz-funkowymi bita. „Wszystkie utwory charakteryzuje dźwiękowa przestrzeń, wielowarstwowość i brzmienie dalekie od gładkiego, pełne analogowych interfernecji, dozowanych z umyślnie niedoskonałą, hip-hopową fantazją” – można przeczytać w notce wydawcy.

 

Aż szkoda, że ten album jest wydany – póki co – tylko na kasecie. I to wcale nietaniej. Ale w końcu podobno muzyka jest bezcenna.

Bass Jan Other „Washed By Waves” – Most Records

 

 

Zapowiedź 2. Kolejna zapowiedź również nie należy do najtańszych. Zupełnie niespodziewanie bowiem pojawił się preorder świeżej EP-ki hip-hopowego duetu Pro8l3m. Można ją już zamówić na oficjalnej stronie grupy za 30 złotych + koszty przesyłki. Według mnie niemało, jak za 5-utworowy minialbum. Ale – jak to piszą najzagorzalsi fani – to nie byle kto, to Pro8l3m, więc biorą. Bez najmniejszego problemu.

 

Co fakt, to fakt. Wszystko, co do tej pory wydał duet Oskar / DJ Steez83 trzyma poziom. Z nowym wydawnictwem będzie zapewne podobnie, ale i inaczej. Bo Panowie lubią zaskoczyć słuchacza. A co wiadomo o samej EP-ce? Na razie niewiele. Nie ma jeszcze okładki płyty, nie ma tytułów utworów tylko ich liczba. I taki opis: „Ruszamy z preorderem naszego nowego EP. Znajdzie się na nim 5 premierowych numerów. Wyjątkowe fizyczne wydanie jest dostępne tylko w limitowanym preorderze. Więcej szczegółów wkrótce.”

 

Pojawia się tu magiczne słowo „limitowany”. Kolekcjonerom to wystarczy, bo jeśli tego limitu nie ogarnie się teraz, to po zakończeniu przedsprzedaży trzeba będzie zapłacić za niego o wiele więcej. To jak? Wchodzicie w to?

 

Pro8l3m EP 2017 – Pro8l3m.pl

 

Zapowiedź 3. W limitowanym preorderze pojawiła się również najnowsza płyta Quebonafide. Do „Egzotyki” mają być dorzucane płyty niespodzianki, które nie trafią do regularnej sprzedaży.

 

Album premierę będzie miał 9 czerwca 2017 i  wiadomo, że zawierać będzie 14 utworów, które powstały podczas podróży rapera po świecie i każdy z nich odnosi się do innego miejsca, do którego trafił. W swoich utworach, Quebonafide porusza tematy związane nie tylko z kulturą i atmosferą odwiedzanych miejsc, ale również problemami społecznymi.

 

Od dawna w sieci posłuchać można m.in. utworu „Bollywood”, w którym gościnnie wystąpił Czesław Mozil. Wiadomo też, że wśród gości jest legendarny raper ze Stanów Zjednoczonych – KRS One.

Quebonafide „Egzotyka” na queshop.pl

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.