platforma blogowa portalu głos koszaliński

Good Vibe Festival 2017. Hirek Wrona wspiera koszalińsko-kołobrzeską imprezę

Już w środę, 14 czerwca 2017 r. rozpoczyna się 5. edycja Good Vibe Festival. Jak zwykle w Koszalinie, po raz pierwszy także w Kołobrzegu. Patronem imprezy został Hirek Wrona, znany i ceniony dziennikarz muzyczny.

Hirek Wrona / źródło: facebook.com/HieronimHirekWrona

Good Vibe Festival, za którym od początku stoi Mateusz Prus (dwie pierwsze edycje organizatorem – wg pomysłu Mateusza -było Centrum Kultury 105 w Koszalinie), z roku na rok się rozwija. Piąta edycja przynosi – można to śmiało powiedzieć – rewolucyjne zmiany. Po pierwsze – przestaje to być już tylko koszaliński festiwal. Jeden z koncertów odbędzie się bowiem w Kołobrzegu, w Regionalnym Centrum Kultury.

 

Druga zmiana to miejsce koszalińskich koncertów. Inauguracja imprezy po raz pierwszy odbędzie się w pięknej sali Filharmonii Koszalińskiej, a kolejne koncerty odbędą się we wnętrzach Teatru Variete Muza. Swój udział w festiwalu będzie mieć także klub Jazzburgercafe, w którym organizowane będą after party.

 

Po trzecie – i kto wie, czy nie najważniejsze – koszalińsko-kołobrzeską imprezą zainteresował się sam Hirek Wrona, znany dziennikarz muzyczny (choć nie tylko), który dla fanów muzyki z gatunku hip-hop, soul, rn’b jest niekwestionowanym autorytetem. – Dla mnie nim jest na pewno – powiedział Mateusz Prus, organizator Good Vibe Festival podczas niedawnej konferencji prasowej, podczas której zdradził niemal wszystkie szczegóły imprezy.

 

Hirek Wrona kilka miesięcy temu otrzymał od Mateusza Prusa długiego maila, w którym koszalinianin opisał mu całą ideę festiwalu. Odpowiedź – krótką, ale treściwą – otrzymał bardzo szybko. Dziennikarz z przyjemnością został patronem imprezy i od kilku tygodni na antenie Trójki Polskiego Radia w swojej autorskiej audycji informuje słuchaczy o terminie imprezy i przedstawia kolejnych wykonawców, którzy zagrają na GVF.

 

Początkowo miał wspierać festiwal na odległość, ale ostatecznie zdecydował, że swój kalendarz zajęć przebuduje tak, by przyjechać do Koszalina na czas trwania imprezy. – Hirek Wrona będzie prowadził koncerty podczas GVF – zdradza zadowolony Mateusz Prus. – Ale to nie wszystko. W czwartek późnym wieczorem, po koncercie EABS w Filharmonii Koszalińskiej poprowadzi na żywo swoją audycję ze studia Radia Koszalin, którą cała Polska usłyszy w Trójce.

 

Dzięki tej imprezie Koszalin będzie miał więc okazję zapromować się na antenie ogólnopolskiego radia. Zresztą – o czym już wspomnieliśmy – dzieje się tak regularnie już od kilku tygodni.

 

Good Vibe Festival 2017 odbędzie się w Kołobrzegu i w Koszalinie w dniach 14-17 czerwca 2017.

 

14 czerwca – koncert EABS w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu.

15 czerwca – koncert EABS w Filharmonii Koszalińskiej.

16 czerwca – koncert Waash, Sotei, Flue w Teatrze Variete Muza w Koszalinie.

17 czerwca – koncert Moo Latte, Bitamina w Teatrze Variete Muza w Koszalinie.

16 i 17 czerwca – after party w klubie Jazzburgercafe w Koszalinie.

 

Głównym partnerem wydarzenia jest sieć kawiarni Cafe Mondo i MEC Koszalin. Projekt uzyskał dofinansowanie z Województwa Zachodniopomorskiego oraz wsparcie z programu „Mikrodotacje, Lokalne Przedsięwzięcia – Małe Inicjatywy Lokalne edycja 2” Festiwal nakręca Fundacja nauka Dla Środowiska.

 

Więcej szczegółów dotyczących festiwalu (program, bilety) znajdziecie na stronie goodvibefestival.pl

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.