platforma blogowa portalu głos koszaliński

Dali na zapowiedzi #27. Sasha Boole / Odette Dąbrowska / Dwa Pokoje

Trzy klimatyczne zapowiedzi: Sasha Boole z „Golden Tooth”; Odette Dąbrowska z debiutancką EPką oraz Dwa Pokoje z jednym tylko utworem. Ale za to jakim!

 

Zapowiedź 1. Pamiętacie Henry David’s Gun? Albo Petera J. Bircha? Obaj wykonawcy pojawiali się już na blog GraMuzyka, a obaj swoje płyty wydawali w Borówka Music. A już wkrótce pojawi się kolejna płyta z tego labelu. Będzie to Sasha Boole i jego trzeci album zatytułowany „Golden Tooth”.

 

Sasha to muzyk z Ukrainy, w którego muzycznych żyłach płynie country i folk zmieszane z whisky, ciekawymi, budzącymi emocje opowieściami oraz ciągłą podróżą. Jeśli lubisz Boba Dylana, Johnny’ego Casha, King Dude’a albo Neila Younga to najprawdopodobniej i Sasha Boole, który gra na kilku instrumentach przypadnie Ci do gustu.

 

I nie jest to artysta anonimowy na polskim rynku, bo często koncertuje w naszym kraju. W ciągu trzech ostatnich lat ten trubadur zagrał w Polsce ponad 130 razy! Jeśli dotąd go nie poznaliście, to czekajcie na jego najnowszą płytę, która ma się ukazać już latem 2017 roku.

 

Zapowiedź 2. Kolejną zapowiedź również okraszę występem w Balcony TV. Występ na poznańskim balkonie ma bowiem również Odette Dąbrowska, wykształcona pianistka, która od wielu lat komponuje utowry, pisze do nich teksty, by je później wyśpiewać światu.

 

Właśnie ukazała się jej pierwsza, EPka.   – Demo zawiera trzy utwory, które są zapowiedzią (mam nadzieję) pełnowymiarowej płyty – pisze Odette.  – Te nagrania to czysty zapis moich kompozycji bez ingerencji osób trzecich. Towarzyszyli mi jednak świetni muzycy, którzy postawili muzykę na nogi!

 

Jej utwory to zderzenie dwóch odmiennych stylistyk – melancholijnej liryki i humoru. Świadomie podkreśla kontrastowość utworów, ukazując tym samym zmienność ludzkiej natury. Odette dosłownie czaruje publiczność swoją pastiszową muzyką i zawadiackimi tekstami. Zaciekawieni? Sprawdźcie piosenki Odetty!

 

 

 

Zapowiedź 3. Dwa Pokoje, czyli projekt Agaty i Wojtka, pary nie tylko muzycznej już na łamach GraMuzyka się pojawiał przy okazji ich EP-ki „To już”. Płyta zawierająca zaledwie cztery utwory kończyła się dla mnie zdecydowanie zbyt szybko i kończąc wpis napisałem „Czekam na więcej (nie)cierpliwie”.

 

No i doczekałem się. Ale to znowu za mało, bo Dwa Pokoje umieścili w kwietniu na YouTube tylko jeden nowy utwór zatytułowany „Niewiedza”. Ponownie jest pięknie, oszczędnie w dźwięki, bardzo intymnie. Zresztą sprawdźcie sami.

 

I mam nadzieję, że w końcu pojawi się pełnowymiarowy album Dwóch Pokoi.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.