platforma blogowa portalu głos koszaliński

Good Vibe Festival 2017. EABS zagra utwory Komedy

To będzie wielkie muzyczne wydarzenie w Koszalinie i w Kołobrzegu. Grupa EABS w ramach Good Vibe Festival wystąpi w Filharmonii Koszalińskiej oraz w RCK w Kołobrzegu. Zagra materiał z najnowszej płyty „Repetitions (Letter to Krzysztof Komeda)”, na której znalazły się nowe interpretacje genialnego polskiego pianisty jazzowego.

Przyszedł czas na ogłosenie ostatniego wykonawcy, który zagra na 5. edycji Good Vibe Festival w Koszalinie. Będzie to zespół
EABS, który (jeszcze jako Electro-Acoustic Beat Sessions) wystąpił podczas pierwszej edycji festiwalu w 2013 roku.

 

Grupa obecnie promuje nadchodzącą wielkimi krokami płytę „Repetitions (Letter to Krzysztof Komeda”), który jest hołdem dla tego najwybitniejszego polskiego kompozytora jazzowego. Muzycy EABS zaprezentują mniej znane kompozycje Komedy w bardzo ciekawych, nowoczesnych aranżacjach.


EABS wystąpi na dwóch koncertach inauguracyjnych: 14 czerwca w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu oraz 15 czerwca w Filharmonii Koszalińskiej. 

Zanim wykrystalizował się zespół w dzisiejszym kształcie, EABS był swego rodzaju movementem. Ideą. Rekonstrukcją dekonstrukcji. Był również hołdem dla twórczości Ahmada Jamala, Gila Scotta Herona, Jay Dee, Pete Rocka oraz wielu innych muzycznych legend. Organizowane sesje na początku zrzeszały większą ilość improwizujących muzyków. Do każdego spotkania w klubie Puzzle dołączali spontanicznie instrumentaliści, dowiadujący się o tym wydarzeniu przypadkowo. Kilku z nich dołączyło do składu na stałe. Tak wyklarował się septet. EABS to próba nowego podejścia do jazzu przez pryzmat hiphopowego brzmienia, na którym wychowali się muzycy. Łącząc wpływy soulu, funku, hiphopu, elektroniki i świeżego podejścia do kompozycji, zespół stara się tchnąć w jazz ogień, przywracając temu gatunkowi dawny blask, nie zwracając uwagi na panującą etykietę, wciąż poszukując i eksperymentując.

Skład:
Marek Pędziwiatr // piano // vocal
Marcin Rak // drums
Paweł Stachowiak // bass
Piotr Skorupski a.k.a. Spisek Jednego // scratch
Wojto Monteur // guitar
Olaf Węgier // sax
Jakub Kurek // trumpet

Przypomnijmy, że na Good Vibe Festival 2017 w Koszalinie zagrają: wystąpi SOTEI i Flue (16 czerwca) oraz Moo Latte i Bitamina (17 czerwca). Łącznie 4 dni, 6 koncertów, 5 zespołów, 2 miasta.

 

Wkrótce ruszy sprzedaż biletów.

Głównym partnerem festiwalu jest sieć kawiarni Cafe Mondo

Imprezę napędza Fundacja Nauka Dla Środowiska

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.