platforma blogowa portalu głos koszaliński

Good Vibe Festival 2017. Flue zagra po raz kolejny

Flue to kolejny zespół, który zagra na Good Vibe Festival 2017. Będzie to już drugi występ tej grupy na koszalińskim festiwalu.

Flue

Flue zagrał bowiem na tej imprezie w 2014 roku. Był to bardzo dobry, energetyczny koncert. Tym razem powinno być tak samo. Ich występ już 16 czerwca 2017 roku.

 

Zespół grał na mistrzostwach świata DJ’ów „T-Mobile Electronic Beats IDA World Dj Championship 2016” oraz na eliminacjach do największej na świecie imprezy streetdance’owej – Juste Debout 2017 w Bratysławie. Płyta „Influence”(2017) została wydana na CD oraz limitowanej, ręcznie numerowanej edycji 500 sztuk płyt winylowych. Na płycie gościnnie pojawił się raper z Atlanty, Audessey oraz nasi przyjaciele: Olaf Węgier (saksofon), Łukasz Belcyr (gitara) oraz Jarek Kulik (perkusjonalia). Płyta została wydana samodzielnie przez zespół. Część środków została pozyskana z portalu crowdfundingowego Polak.Potrafi, jednakże jak się okazało w trakcie prac nad płytą, pokryło to jedynie około 1/3 wydatków, reszta została sfinansowana przez zespół.

 

Flue powstał jako efekt wcześniejszej współpracy sesyjnej muzyków: Marcina Przeplasko a.k.a DJ Plash, Piotra Bolanowskiego a.k.a. Bolan, Grzegorza Sipiory oraz Damiana Niewińskiego. Połączenie czterech całkiem różnych osobowości dało mieszankę wybuchową, której owocem jest autorski materiał, nawiązujący stylistycznie do muzyki lat 70.-80. XX wieku (brudny funk, jazz, hip hop, disco) i − poprzez zespolenie instrumentów klawiszowych, basu, perkusji, padów perkusyjnych, gramofonów oraz samplera − oscylujący w efekcie pomiędzy oldschoolem a nowoczesnością. Grupa ma na koncie występy na różnych muzycznych festiwalach (m.in. Kaunas Jazz Festival, Good Vibe Festival), a przy tym jest także mocno związana ze środowiskiem breakdance’owym (Oubreak Europe, Jabra Style Season).

 

 

Piąta edycja Good Vibe Festival odbędzie się w dniach 14-17 czerwca w Koszalinie oraz (po raz pierwszy) w Kołobrzegu. Oprócz Flue na imprezie zagrają również Bitamina, Moo Latte i Sotei. Będzie jeszcze jeden wykonawca, o którym już wkrótce.

 

(materiały promocyjne)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.