platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert w Koszalinie. Zagrają Kaboom!, Dziewiąta 7 i Sto Milionów

Trzy koszalińskie zespoły Kaboom!, Dziewiąta 7 i Sto Milionów już 12 maja 2017 roku zagrają koncert w Centrum Kultury 105. Początek imprezy o godz. 20. Wstęp kosztuje 10 złotych.

Rockowy KABOOM! istnieje od 2005 roku. Grupa powstała po koncercie poświęconemu pamięci zmarłego przyjaciela. Leszek i Radek postanowili tworzyć dalej i kroczyć muzyczną drogą, którą podążali razem z Tomkiem „Tośką” Szelągiem, który na początku 2005 r. odszedł. Przez cały okres istnienia grupa była kwartetem. Często zmieniali się perkusiści.

 

W 2014 r. zespół kończył nagrywanie płyty, ale nastąpiły zawirowania w składzie i grupa wpadła w letarg, z którego mogła się nie wybudzić. Kapelę wyrwał z niego nowy członek zespołu, który pojawił się na horyzoncie pod koniec 2014 roku. Po kolejnych perturbacjach w składzie zespół wkroczył w 2015 roku jako trio.

 

W tym samy roku ukazał się debiutancki (!) album Kaboom! zatytułowany „Dycha” będący swego rodzaju podsumowaniem dotychczasowej działalności grupy.  Ostatnio muzycy zdradzili, że nagrywają zupełnie nowy materiał. Czy choć jego część będzie można usłyszeć na żywo w CK105? Oby!

 

Dziewiąta Siedem to koszaliński zespół grający energetyczną muzykę z pogranicza funk, hip hop, rock. To, co wyróżnia grupę to niezwykła elastyczność brzmień i zręczne balansowanie pomiędzy klasycznym, a nowoczesnym graniem. Frontmanem zespołu jest Tomasz Tran, znany jako Kriba – do tej pory przede wszystkim drum n’ bassowy MC o niespożytej energii i umiejętności niesamowicie szybkiego wyrzucania z siebie wersów. Wspiera go wokalistka Monika Reiske.

 

Trzeba tu od razu dodać, że basista i klawiszowiec grupy to starzy wyjadacze koszalińskiej sceny muzycznej. Arek Wójcik (Wujek) to obecnie muzyk Mr Zoob, ale grał w wielu innych miejscowych bandach. Z kolei Adam Stefański (Stefan) gra obecnie z zespole Joli Tubielewicz. Za gitarę w zespole odpowiada Mariusz Sochacki, a za bębnami zasiada Patryk Sawicki.

 

Zespół STO MILIONÓW właśnie wraca do grania po rocznej przerwie w koncertowaniu, spowodowanej brakiem muzyków. Przez ostatni rock zespół hibernował, a pozostali członkowie w osobach Chomika i Romana próbowali podtrzymywać przy życiu ducha kapeli. Przewinęli się różni ludzie za różnymi instrumentami. Teraz tzn. wczesną wiosną roku 2017 wydaje się, że skład się ustabilizował. Wszyscy są zainteresowani co przyniesie metalowa, hard core’owa przyszłość…

 

Przy tym zespole warto dodać, że za wokal odpowiada jeden z najwytrwalszych koszalińskich wokalistów, wspomniany już wcześniej Roman Lange, który grał w wielu tutejszych grupach. A do tego autor świetnych tekstów (śpiewa wyłącznie w języku polskim), w których zawiera swoje swoje obserwacje i przemyślenia.

 

autor: materiały prasowe + Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.