platforma blogowa portalu głos koszaliński

Dali na zapowiedzi #26. OSTR / Adi Nowak / Poezja Kulturystyczna

Trzy hip-hopowe zapowiedzi. O.S.T.R. z albumem „MTV Unplugged”, Adi Nowak i „Vafle Ryżowe” oraz Projekt Poezja Kulturystyczna.

Zapowiedź 1. To chyba pierwszy przypadek od 2001 roku, kiedy to OSTR nie wydaje swojej nowej płyty na przełomie lutego i marca danego roku. To również pierwszy przypadek, kiedy ten raper i producent w jednym nie wydaje albumu z premierowym materiałem. Pod koniec kwietnia (a 12 maja edycja specjalna w „wypasionym” – jak zapowiada wydawca – opakowaniu) do sprzedaży trafi album O.S.T.R. „MTV Unplugged”.

 

Adam już kiedyś występował z żywym składem, czego pamiątką jest album O.S.T.R. i SOFA „Trójka Live”. Tym jednak razem będzie to skład akustyczny z wiolonczelą, kontrabasem, harfą i pianistą na czele. Co ważne, w odróżnieniu od innych koncertów z serii Unplugged, koncert ten nie składał się z najlepszych utworów artysty. Ostry postanowił bowiem w takim instrumentarium zagrać cały swój poprzedni album „Życie po śmierci”, który był najchętniej kupowanym albumem w Polsce w 2016 roku i sprzedał się w ponad 100.000 egzemplarzy.

 

Fani talentu łódzkiego rapera otrzymają więc już trzecią – tym razem akustyczną – wersję tego materiału. Trzeba bowiem przypomnieć, że „Życie po śmierci” można cały czas kupić na stronie wydawcy w wydaniu dwupłytowym. Druga płyta to „Życie po śmierci (Jazz Snap Edition)” nagrana na alternatywnych bitach.

>> O.S.T.R. MTV Unplugged na asfaltshop.pl

 

 

Zapowiedź 2. I kolejna muzyczna zapowiedź ze stajni Asfalt Records. Adi Nowak debiutował u nich swoją EPką „Nienajprawdziwsze”, którą najpierw opublikował w Internecie, a kilka tygodni później miał już podpisany kontrakt z wytwórnią wydającą wspomnianego wyżej Ostrego, Taco Hemingwaya, czy Sariusa. – Adi to przykład rapera, który przebija się do świadomości słuchacza oderwaniem swojego stylu od wyrobionych do tej pory kanonów rapowania po polsku – można przeczytać w notce prasowej.

 

Teraz fani talentu rapera z Poznania już odliczają dni i godziny do premiery najnowszego, tym razem pełnowymiarowego albumu „Vafle ryżowe”. A ta zaplanowana jest na 28 kwietnia. Album zawiera 15 numerów, do których bity zrobili En2ak, AIST, Moo Latte, Lema, Lux Familiar, Drumlinaz. Dostępne już w sieci single robią wrażenie. Szczególnie leniwe „Kalesony” i mocno elektroniczny numer tytułowy.

 

>> Adi Nowak „Vafle Ryżowe” na asfaltshop

 

Zapowiedź 3. Na koniec również hip-hop, ale w nietypowej odsłonie. Nasiono Records z Trómiasta zapowiada wydanie Projektu Poezja Kulturystyczna. Będzie to – jak można przeczytać w notce prasowej – coś dla fanów takich wykonawców jak Kanye West, Lee Perry, czy Noisia, a esplorowane gatunki to reggae, dub, grime i oczywiście hip-hop.

 

Za Poezją Kulturystyczną stoi poeta, a zarazem kulturysta Janusz z Żabianki, który na swoim blogu ciezkieslowa.pl zaczął publikować swoje wiersze. Szybko stały się one lokalną ciekawostką, na którą natknęli się także muzycy związani z wytwórnią Nasiono i stworzyli do nich muzykę. Dołączyli do nich również Kulturysta Nihilista i raper Joozef – nowa postać na Trójmiejskiej Scenie Hip-Hop 50+.

 

Cały opis Projektu brzmi  nieco surrealistycznie, ale – wierzcie mi – warto posłuchać singli zapowiadających ten album. Bo „Poezja kulturystyczna” to projekt niezwykły i jedyny w swoim rodzaju. Czy przyczyni się do wzrostu tężyzny fizycznej wśród melomanów? Albo – czy zainteresuje muzyką alternatywną bywalców siłowni i klubów fitness? Trudno przewidzieć. Póki co pozwolił dostrzec się wzajemnie tym dwóm, tak bardzo różnym światom. I udowodnił, że dla osiągnięcia prawdziwej harmonii ważna jest i rzeźba i masa – zachęca wydawca. Premiera planowana na jesień 2017.

 

>> Poezja Kulturystyczna na Nasiono Records

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.