platforma blogowa portalu głos koszaliński

Good Vibe Festival 2017. Zagra Moo Latte

W czerwcu w Koszalinie zorganizowana zostanie kolejna edycja imprezy Good Vibe Festival, a po raz pierwszy odbywać się będzie równolegle także w Kołobrzegu. Organizator zdradza pierwszego wykonawcę. Będzie to Moo Latte.

Moo Latte

Moo Latte – polski producent i multiinstrumentalista działający głównie na scenie skandynawskiej produkujący zarazem dla raperów i wokalistów z zachodniej Europy. Porusza się między jazzem, oldschoolowym brzmieniem post Dillowego swingu, organiczną fakturą żywych instrumentów i eksperymentami inspirowanymi zachodnim wybrzeżem USA. Zadebiutował w 2015 roku singlem pt. „The Circle” wydanym dla AIA (amerykański label z Colorado). Obecnie współpracuje z wytwórniami Oaktopus Records, 5:55 oraz producenckimi kolektywami Himalaya (PL), Pom Peri Posse (SE/DK), Flow Theory (UK) oraz MelodySoul (US).
Na swoim koncie ma pierwszy solowy album „Tubism”, który był wydany w 2016 roku przez niezależną wytwórnię 5:55.

 

“Tubism” to album składający się z 16 połączonych ze sobą kompozycji nasyconych warstwami inspiracji i twórczej ekspresji. Koncept projektu opiera się na 16 stacjach metra znajdujących się pomiędzy domem artysty a lotniskiem Kastrup w Kopenhadze, zaś jego głównymi inspiracjami były pierwsze wrażenia po przeprowadzce do nowego miasta. Na muzyczną realizację tego przedsięwzięcia pozwolił warsztat muzyczny w postaci domowego studio producenckiego w połączeniu z umiejętnościami w muzyce jazzowej, tworzeniu muzyki do filmów oraz komponowaniu na składy instrumentalne.
Dźwięki płynące z tego „organicznego, lekko popsutego i okraszonego elementami folku i jazzu” albumu wychodzą daleko poza schemat typowych produkcji w tym gatunku. Moo Latte postawił na wielowarstwowość swoich kompozycji, w których zawarł rozmaite brzmienia: gitarę basową, kontrabas, gitarę akustyczną, fortepian, analogowe syntezatory, kalimbę i domowe perkusjonalia. A wszystko to poprzeplatał samodzielnie zarejestrowanymi nagraniami z kopenhaskich stacji metra. Pomimo celowo zastosowanych lekkich zniekształceń dźwięku oraz bogatego instrumentarium użytego w produkcji, nawet najkrótszy dźwięk zdaje się być dokładnie tam gdzie powinien.

 

Good Vibe Festival 2017 zaplanowano w dniach 14-17 czerwca w Koszalinie i równolegle po raz pierwszy w Kołobrzegu. Będzie jeszcze sporo niespodzianek, o których organizator, czyli Mateusz Prus poinformuje niebawem.
Głównym partnerem po raz kolejny została sieć kawiarni Cafe Mondo. Festiwal swoim patronatem objął znany dziennikarz muzyczny Hirek Wrona.

 

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.