platforma blogowa portalu głos koszaliński

„Nowy stan” – nowa płyta Bacteryazz i Bacterya Fest

Koszaliński zespół Bacteryazz wydał niedawno drugi krążek zatytułowany „Nowy stan”. I nie odpoczywa, tylko promuje swoją muzykę na koncertach.

Mariusz Puszczewicz i Adrian Rozenkiewicz z zespołu Bacteryazz prezentują album „Nowy stan” / fot. Mariusz Rodziewicz

– Jesteśmy świeżo po premierze płyty, ale już można powiedzieć, że jest przyjmowana z dużym entuzjazmem przez fanów mocnych brzmień – mówi Mariusz Puszczewicz, wokalista zespołu. – Chociaż znajdzie się też tam kilka spokojniejszych smaczków, wszystko jednak utrzymane we właściwym dla gatunku klimacie.
To mocne, a przy tym bardziej dopracowane brzmienie może być zaskoczeniem nawet dla tych, którzy znają zespół i słuchali ich debiutanckiej płyty „Za drzwiami”. Porównując ją z „Nowym stanem” ta druga jest dużo bardziej agresywna, bardziej rockowa, momentami nawet metalowa. Choć oczywiście muzykom nie jest obce też akustyczne granie, co udowodnili w niedawno w koncercie podczas gali rozdania kulturalnych nagród Prezydenta Koszalina. Wykonali pięć utworów z towarzyszeniem orkiestry dyrygowanej przez Klemensa Starybrata.

 

– Przez cały okres przygotowań wydawało się to być bardzo odległe. Jednak im bliżej występu poziom adrenaliny i stresu wzrastał w każdym z nas – zdradza wokalista Bacteryazz. – Dla każdego muzyka występ z orkiestrą symfoniczną to okoliczność absolutnie wyjątkowa. Inny repertuar, chociaż utrzymany w klimacie rockowym, to jednak aranże Rafała Mędlewskiego nadały im jeszcze więcej subtelności.
Mariusz nie ukrywa, że zaskoczył ich niezwykle miły był odbiór tego koncertu, co doświadczyli tuż po występie już w holu głównym Filharmonii. Muzycy otrzymywali gratulacje m.in. od starszych ludzi, którzy przyznawali otwarcie, że nie jest to ich klimat muzyczny na co dzień, ale to, co usłyszeli było bardzo wyjątkowe.

 

Teraz już koszaliński zespół skupia się na promocji płyty. – Trasa dopiero się rozkręca, z każdym koncertem jest coraz lepiej i nie możemy doczekać się kolejnych gigów – przyznaje Mariusz. – Przy okazji zapraszamy na pierwszą edycję BACTERYA FEST w Koszalinie już 7 kwietnia w CK 105. Wystąpią też Linch z Koszalina, Heavyweight z Poznania i Męczenie Owiec z Gostynia. Będzie można kupić nasze płyty. Dodatkowo można już teraz posłuchać online na serwisach streamingowych takich jak Spotify, Deezer, Tidal czy iTunes oraz kupić wersję cyfrową na stronie empik.com.

 

Grupie cały czas pojawiają się kolejne miasta na trasie, trudno im więc ocenić, kiedy ona się skończy. Mają już nawet zarys planów jesiennych wyjazdów.

 

Na koniec warto dodać, że do tej pory ukazały się trzy klipy promujące nowy krążek. To „Krąg ciszy”, „Upadek” i „Odmieniec”. Na tym – jeśli chodzi o teledyski – na pewno nie koniec.

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.