platforma blogowa portalu głos koszaliński

Kamil Piotrowicz z Koszalina ma szansę na Fryderyka 2017

„Popular Music” – drugi album Kamila Piotrowicza, koszalińskiego pianisty jazzowego został nominowany do Fryderyków 2017 w kategorii „Muzyka jazzowa – Album roku”.

Kamil Piotrowicz, młody, utalentowany pianista jazzowy z Koszalina miniony rok może zaliczyć do bardzo udanych. Dzięki stypendium marszałka województwa zachodniopomorskiego wydał swój drugi album zatytułowany „Popular music”, który nagrał jako Kamil Piotrowicz Sextet. Płyta wydana przez słowacką wytwórnię Hevhetia zrobiła spore zamieszanie na polskiej scenie jazzowej.

 

Krążek wychwalany przez wielu recenzentów w kilku podsumowaniach 2016 roku trafiał na najwyższe miejsca najlepszych polskich płyt jazzowych. Sam Kamil otrzymał Nagrodę Miasta Gdańska „Młody Twórca Kultury” (Kamil studiuje na w tym mieście) za oryginalną wizję kompozytorską oraz osiągnięcia artystyczne. Został również stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (za wybitne osiągnięcia artystyczne).
Teraz do tej długiej listy dokonań może dodać kolejną cegiełkę – nominację albumu „Popular Music” do Fryderyków 2017 w kategorii „Jazzowy album roku”. – Nie wiem co powiedzieć. Jestem bardzo zaskoczony tą informacją – przyznaje Kamil Piotrowicz, którego złapaliśmy w Kopenhadze, gdzie również studiuje.

 

– Ta nominacja to oczywiście dla mnie duże wyróżnienie. W mojej kategorii jest bardzo duża konkurencja. Wśród nominowanych są znane nazwiska polskiego jazzu, muzyki rozrywkowej.
Faktycznie, nazwiska innych nominowanych robią wrażenie. Kamil znalazł się u boku takich postaci jak Dorota Miśkiewicz, Marek Napiór-kowski, Adam Pierończyk i Robert Majewski. Co wcale nie oznacza, że koszalinianin nie ma żadnych szans na otrzymanie statuetki. W zeszłym roku Fryderyka w kategorii „Jazzowy debiut roku” zdobyła bowiem Aga Derlak, która swój album wydała nakładem tej samej wytwórni, z którą współpracuje Kamil.
Trzymamy więc kciuki za absolwenta koszalińskiej szkoły muzycznej. Gala Fryderyków 2017 planowana jest na 26 kwietnia.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.