platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncertowy marzec 2017 w Koszalinie. Sprawdź terminy imprez!

Romantycy Lekkich Obyczajów, Sorry Boys, Strachy Na Lachy, Lipa – lider zespołu Illusion – nie tylko oni przyjadą w marcu do Koszalina. Sprawdź kto, gdzie i kiedy zagra naszym mieście.

*** 3 marca – Tribute To Depeche Mode – Jazzburgercafe

 

Głównym bohaterem wieczoru będzie kultowy zespół DEPECHE MODE. DjKostek i Plastelinowy Joe wezmą na warsztat cala dyskografie plus remixy i bootlegi, tego bez wątpienia jednego z najważniejszych dla całej muzyki, bandu jakim jest właśnie DM. Zaczniemy od fragmentów dwóch koncertów z różnych okresów twórczości, potem DJ-e zagrają około 3-godzinny set oparty na oryginalnych wersjach przeplatanych remixami i mush upami, połączonych z mixem videoklipow i vizualizacji.

 

Start o godz. 22. Bilety kosztują 10 złotych.

 

*** 3 marca – Sonke Meinen – Centrum Kultury 105

 

Koncert niemieckiego gitarzysty, laureata m.in. konkursu “Guitar Masters 2016” i “Artesano Guitarist of the Year”, współtwórcy Festiwalu Gitarowego Freepsum. Sönke Meinen wystąpi w ramach V Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego “Hity na Gitarze”.

 

Start o godz. 19:30. Bilety kosztują 25 złotych.

 

 

*** 4 marca – Pampeluna 4P jako Projekt Partyoci – Teatr Variete Muza

Koncert w ramach 3. edycji festiwalu tatuażu Koszalink.

Projekt PATRYOCI to mocny rock’n’rollowy kopniak, dający pozytywną lekcję historii na wesoło.

Start koncertu planowany o godz. 19:30. Bilety 15 / 20 złotych.

 

*** 4 marca – Łup, Łup! DJ / MC Kriba – Jazzburgercafe

 

Kolejne wydanie imprezy w trakcie której łupac będziemy tony muzycznych perełek do tańca. Paleta muzycznych barw wybitnie bogata bo od house-u, electro po uk garage, trap, drum and bass i jungle. Od klasyków, które zna niemal każdy po muzyczne nowinki przy których hulać będziemy do rana.

 

Start o godz. 21. Wstęp bezpłatny.

 

*** 4 marca – Over The Under + Scylla – Kawałek Podłogi

 

Over The Under to southern/ groove metalowy zespół powstały na przełomie 2012/2013 roku. Bezkompromisowość w tekstach, ciężkie riffy inspirowane brzmieniem klasyków z NOLA oraz autentyczność w przekazie to efekt, który zespół chciał osiągnąć nagrywając swój debiutancki LP, którego premiera odbyła się z początkiem 2016 roku w ich rodzinnym mieście Bydgoszcz.

Scylla to połączenie różnych fascynacji muzycznych i różnych osobowości, a wypadkową tego tygla jest muzyka ciężka, tłusta, delikatnie przeplatana dźwiękami dobywającymi się z dna piekła, oraz wokalami do których pasuje malarstwo Beksińskiego i odgłosy z rzeźni. Na scenie Scylla to wulkan energii i perfekcja wykonawcza, a dla publiczności uczta dla ucha i strzał adrenaliny prosto w serce. Zespół do tej pory zagrał mnóstwo koncertów w Polsce i kilka za granicą. Ponadto sukcesem jest nagranie własnym sumptem 2 płyt oraz kilku teledysków, które cieszą się dużą popularnością.

 

Start o godz. 19. Bilety: 10 złotych.

 

 

*** 5 marca – Basia Stępniak-Wilk – Kawałek Podłogi

 

Basia Stępniak-Wilk jest ceniona zarówno w świecie piosenki popularnej, jak i tej niszowej, kojarzonej z poetycką Krainą Łagodności. Nagradzana – przez jury wielu konkursów (m. in. I miejsce i Nagroda im. W. Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix im. J. Kofty na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, prestiżowa Nagroda Kapituły im. J. Kaczmarskiego – za całokształt dokonań scenicznych) i oklaskiwana – przez słuchaczy i widzów wielu scen – jako autorka, kompozytorka i wykonawczyni.

 

Start o godz. 19. Bilety: 30 złotych.

 

*** 5 marca – Sonia Bohosiewicz – Centrum Kultury 105

 

“10 sekretów Marilyn Monroe” to pełna emocji i kolorów muzyczna uczta. Aktorka nie tylko zaśpiewa, ale zabierze Państwa również w świat tajemnic Marilyn Monroe. Zdradzi jej sekrety i odsłoni przed Państwem zupełnie inne, niż to promowane przez media, oblicze jednej z największych gwiazd w historii Hollywood.

Sonia Bohosiewicz – kobieta z temperamentem i tajemniczym blaskiem w oku. Jedna z najciekawszych i najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia. Wyjątkowa osobowość i talent, obok której nikt nie może przejść obojętnie. Długo można wymieniać jej fenomenalne kreacje artystyczne, z których niemal każda to perełka. Bierze udział w licznych projektach filmowych, teatralnych, kabaretowych oraz muzycznych. Spontaniczna i ekspresyjna. Wyróżnia ją niesamowita gra emocjami, dzięki temu kreowane przez nią bohaterki są wiarygodne i prawdziwe. Kiedy wychodzi na scenę, natychmiast skupia na sobie całą uwagę. Ma przejmujący, niski głos, który potrafi oferować zarówno agresywnie, jak i zmysłowo. Z powodzeniem bierze udział w projektach muzycznych, a w 2016 roku stworzyła swój własny – “10 sekretów Marilyn Monroe”.

 

Start o godz. 17. Bilety: 50 złotych.

 

*** 8 marca – Ofelia – Jazzburgercafe

 

Ofelia, czyli prywatnie Iga Krefft, wokalistka, multiintrumentalistka i kompozytorka, mówi że tylko muzyka daje jej poczucie jedności z samą sobą. Muzyka pozwala jej doświadczać rzeczywistości w jedyny i niepowtarzalny sposób. Jest ona największą miłością Ofelii, absolutnie wyjątkową i osobistą. Całą tą miłość przekazuje na żywo fanom w postaci elektryzującego zestawu rocka i bluesa inspirowanego latami 70-tymi.
Na koncercie wspierana przez cztero osobowy zespół zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej EPki oraz niepublikowane wcześniej piosenki, zapowiadając nowy album.

 

Start o godz. 20. Bilety: 15/20 złotych.

 

*** 8 marca – Teatr w Radiu “Cafe Sax” – Radio Koszalin

Start o godz. 18. Wstęp bezpłatny, ale konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Szczegóły na antenie Radia Koszalin na około tydzień przed imprezą.

 

 

*** 9 marca – Sąsiedzi Zza Miedzy – Kawałek Podłogi

 

Zespół SĄSIEDZI ZZA MIEDZY powstał w październiku 2006 roku w Wyszeborzu k. Koszalina, na bazie Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie. Rozpoczynali karierę muzyczną jako zespół ludowy, choć na koncertach prezentują nie tylko tradycyjną muzykę ludową. W swoim repertuarze mają głównie utwory folkowe, ale też pieśni patriotyczne i biesiadne, a nawet kolędy i pastorałki.

 

Start o godz. 19. Wstęp bezpłatny.

 

 

*** 10 marca – On/Off – Kawałek Podłogi

 

Start o godz. 19.

 

*** 11 marca – WSRH (Słoń / Shellerini) – Jazzburgercafe

 

WSRH, czyli Wyższa Szkoła Robienia Hałasu, to duet poznańskich raperów – Shelleriniego i Słonia. Na ich koncie posiadają wspólne krążki, oprócz najnowszego “Czarne Słońce: Świt EP”, tj. “Wyższa Szkoła Robienia Hałasu” z 2008 roku i wydany w 2012 roku “Szkoła Wyrzutków”. Oczywiście obaj mają na koncie wiele innych solowych albumów, jak w grupach – PDG Gawrosz, BDF, czy Demonologia, którą Słoń współtworzy z Mikserem.Watch movie online The Transporter Refueled (2015)

 

Start o godz. 20. Bilety: 25 / 30 złotych.

 

*** 18 marca – Tomasz „Lipa” Lipnicki – solo akustycznie – Kawałek Podłogi

 

Tomasz „Lipa” Lipnicki – polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, gitarzysta. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV Trzykrotny laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Tomasz Lipnicki znany jest przede wszystkim z występów w grupie muzycznej Illusion w której występował z przerwami w latach 1992-2012. W zespole pełnił funkcję lidera, wokalisty, autora tekstów i głównego kompozytora. W 2000 roku utworzył solowy projekt pod nazwą Lipali, przekształcony w latach późniejszych w zespół. Przez krótki okres był także członkiem Acid Drinkers. Wcześniej grał w zespołach She i Skawalker.

 

Start o godz. 20. Bilety: 40/50 złotych.

 

*** 19 marca – Romantycy Lekkich Obyczajów – Jazzburgercafe

 

Romantycy Lekkich Obyczajów to alternatywny duet, który powstał w marcu 2011 roku. Tworzą go Damian Lange i Adam Miller. Muzycy mieszkają w Olsztynie.

 

RLO 16 grudnia 2011 roku wydali swój debiutancki album o tytule “Lejdis&Dżentelmenels”. Kilka miesięcy później podpisali kontrakt z wytwórnią S.P. Records. Drugi albumu zespołu o nazwie “Kosmos Dla Mas” został wydany w grudniu 2013 roku przez S.P. Records. Wysoko oceniany w kategorii płyt alternatywnych, otworzył nowy etap w historii zespołu – alternatywny pop.

 

Start o godz. 19. Bilety: 25 / 30 złotych.

 

*** 23 marca – Radio Bagdad Unplugged – Radio Koszalin

Start o godz. 19. Wstęp bezpłatny, ale konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Szczegóły na antenie Radia Koszalin na około tydzień przed imprezą.

 

*** 25 marca – Strachy Na Lachy – Centrum Kultury 105

 

Strachy Na Lachy to formacja powołana przez Grabaża i Kozaka założycieli Pidżamy Porno. Pierwszy skład uzupełnili basista Lo z Inri oraz Mariusz Nalepa gitarzysta zespołu Na Górze.

 

Start o godz. 20.Bilety: 60 złotych.

 

*** 31 marca – Sorry Boys – Centrum Kultury 105

 

Roma jest trzecim studyjnym albumem Sorry Boys. Napisana w połowie po polsku i angielsku, emanuje charakterystycznym dla zespołu bogactwem muzycznych światów i kontekstów. Roma przywołuje Rzym – miejsce, do którego prowadzą wszystkie drogi. Metaforyczna Roma tropiona na ścieżkach płyty Sorry Boys stanowi upragnione miejsce pełne szczęścia, miłości, spełnienia odkrywane przez każdego w indywidualnym momencie. Tytułowa Roma nawiązuje nie tylko do wiecznego miasta, ale również do mitologii romantycznej, romansu jako gatunku literackiego i romskiego etosu, wędrownego stylu życia z muzyką, które jest tak bliskie artystom.

 

Start o godz. 20. Bilety kosztują 10 złotych.

 

zebrał: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.