platforma blogowa portalu głos koszaliński

Nowy teledysk i nowa płyta Bacteryazz z Koszalina

Koszaliński zespół rockowy Bacteryazz szykuje się do wydania nowego albumu “Nowy stan”. Premiera płyty planowana jest na przełom lutego i marca 2017 roku.

Bacteryazz

Jak będzie brzmiał następca debiutanckiego krążka “Za drzwiami”? Można to już sprawdzić oglądając na YouTube teledysk do utworu “Krąg ciszy”. Ta kompozycja otwierać będzie płytę, na której znajdzie się w sumie 14 piosenek.

 

YouTube Preview Image

 

Jak widać, a przede wszystkim słychać koszalińskie “Bakterie” podążają w kierunku coraz mocniejszych rockowych dźwięków, czego można było się spodziewać po tym, co muzycy prezentują na koncertach. Utwory z debiutanckiej płyty wykonują bowiem z większą mocą i ogniem w porównaniu z tym, co można usłyszeć z domowych głośników. Można się jednak spodziewać, że i spokojniejsze utwory pojawią się na “Nowym stanie”, bo przecież wokalista Mariusz Puszczewicz potrafi zaśpiewać piękną melodię.

 

Blog GraMuzyka, portal gk24.pl i Głos Koszaliński zostały patronami medialnymi albumu “Nowy stan”.

 

Przypomnijmy, zespół Bacteryazz powstał w Koszalinie pod koniec stycznia 2013 roku. W skład grupy wchodzą: Mariusz Puszczewicz (wokal), Adrian Rozenkiewicz (gitara), Henryk Rogoziński (bas, wokal) i Darek Bendyk (perkusja). Ich muzykę można określić jako polskojęzyczną gitarową mieszankę grunge’u z rockiem, punkiem czy metalem. Zespół na bieżąco publikuje teledyski do swoich singli oraz sporo koncertuje po całej Polsce. Zespół pojawił się też w telewizyjnym talent show Must Be The Music. W marcu 2016 roku Bacteryazz otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Koszalina za działalność w dziedzinie tworzenia, upowszechniania i ochrony kultury. O przyznanie tej nagrody koszalińskiemu zespołowi wystąpił Głos Koszaliński.

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

 

 

Zostaw komentarz