platforma blogowa portalu głos koszaliński

Dali na zapowiedzi #22. Deivos / Mortality / Mastodon

Trzy metalowe ciosy: Deivos ze swoją płytą „Endemic Divine”, Mortality z „For Whom The Bomb Tolls” oraz Mastodon z albumem „Emperor of Sand”.

 

Zapowiedź 1. Lubelski Deivos swoją ostatnią płytą „Theodicy” zrobił na mnie duże wrażenie swoim podejściem death metalu. Jest konkretnie, mocno, miażdżąco. Informację o zbliżającym się kolejnym krążku przyjąłem z radością, a palce u rąk same zaczęły się składać w charakterystyczny gest przypominający rogatą głowę.

 

I „Dust of the Universe”, czyli pierwszy singiel zapowiadający album „Endemic Divine” sugeruje, że będzie to kolejny kawał krwistego metalowego mięcha. Będzie to już piąty album zespołu założonego na przełomie 1997 i 1998. Jak podaje wydawca, czyli Selfmadegod Records, muzyka zespołu to techniczny i brutalny death metal inspirowany najlepszymi grupami tego gatunku: Morbid Angel, Suffocation, czy Cryptosy. Sprawdzajcie i czekajcie na premierę, która już 10 lutego 2017 roku.

>>> Deivos na Selfmadegod

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1upGyT_SUMM[/youtube]

 

Zapowiedź 2. Pozostając przy undergroundowych, niezależnych wydawnictwach warto wspomnieć o Mortality, zespole ze Szwecji, który wyda swój najnowszy album w barwach (o)polskiej wytwórni Via Nocturna.

 

Jaki gatunek gra ten zespół? Tytuł albumu powinien wyjaśnić Wam wszystko, bo brzmi on „For Whom the Bomb Tolls”. Nawiązanie do tytułu jednego z najbardziej znanych znanych utworów Metalliki nie jest przypadkowy. Szwedzi grają rasowy thrash metal, w którym faktycznie można wyłapać wpływy najbardziej znanego zespołu metalowego na świecie. A zwłaszcza w numerze otwierającym album, którego premiera miała miejsce pod koniec stycznia 2017.

 

>>> Mortality na ViaNocturna

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=p_qFNCgNZSo[/youtube]

Zapowiedź 3. No i na koniec mainstream, ale ciągle metalowy, choć bardzo melodyjny. Amerykański Mastodon zapowiedział wydanie swojej kolejnej płyty. Następca „Once More Round The Sun” premierę będzie miał już w marcu 2017 roku. Czekam, bo jestem fanem kilku ostatnich krążków tej ekipy, a singiel „Sultan’s Curse” pokazuje, że – póki co – nie zbaczają z obranego kursu. Czy taki będzie cały „Emperor Of Sun”? Oby!

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Og39iIBeOHI[/youtube]

Komentowanie wpisu jest wyłączone.